Dzisiaj jest: 26.5.2024, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Gmina Dydnia: III miejsce Huberta Czajkowskiego w XIX Plebiscycie Czytelników „Tygodnika Sanockiego” ZŁOTA DZIESIĄTKA 2023 r.

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Gmina Dydnia: III miejsce Huberta Czajkowskiego w XIX Plebiscycie Czytelników „Tygodnika Sanockiego” ZŁOTA DZIESIĄTKA 2023 r.

W XIX Plebiscycie Czytelników „Tygodnika Sanockiego” ZŁOTA DZIESIĄTKA 2023 r. Hubert Czajkowski – 18-letni mieszkaniec Gminy Dydnia, zawodnik Miejskiego Stowarzyszenia Sportowego „Gryf” Sanok (w trójboju siłowym), 8632 punktami uzyskał III miejsce.

Hubert Czajkowski swoją przygodę z podnoszeniem ciężarów rozpoczął w wieku 12 lat. Trenował w domu, jednak coraz cięższe sztangi zmusiły rodziców do znalezienia klubu, w którym mógłby ćwiczyć. W roku 2022 r zapisał się do Miejskiego Stowarzyszenia sportowego „Gryf” Sanok, Już po dwóch miesiącach treningów, pojechał na swoje pierwsze zawody lokalne gdzie uzyskał bardzo dobre wyniki w swojej kategorii wiekowej, 200 kg w przysiadzie, 120 kg w wyciskaniu i 210 kg w martwym ciągu, jakim było 530 kg. W 2022 r. wystartował w Pucharze Świata XPC, w Siedlcach i był jednym z 500 zawodników i zawodniczek w kategorii junior do 90 kg. Zajął drugie miejsce, wyciskając 210 kg w przysiadzie, 125 kg w wyciskaniu i 220 kg w martwym ciągu co dało razem 555 kg.

We wrześniu 2023 r. Hubert w Mistrzostwach Polski w Siedlcach w kategorii wagowej do 100 kg zajął pierwsze miejsce, pokonując 14 konkurentów i osiągając wynik 550 kg oraz trzecie miejsce w kategorii wiekowej „open”.

Hubert jest uczniem II Liceum ogólnokształcącego w Sanoku.

Dla Huberta zwycięstwo w plebiscycie jest kolejnym wyróżnieniem w br. gdyż podczas Gminnej Gali Sportu otrzymał nagrodę Wójta Gminy Dydnia za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.

Huberowi gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia po kontuzji.
 
Źródło: Gmina Dydnia, Tygodnik Sanocki, fot. Krzychu Lubomski