Dzisiaj jest: 27.4.2024, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Sportowe sukcesy krośnieńskich policjantów

Dodano: 9 lat temu
Redakcja poleca!

Policjanci z krośnieńskiej komendy w ostatnich dwóch miesiącach startowali w różnych zawodach sportowych osiągając wysokie wyniki. Do sukcesów sportowych biegaczy, można dodać udział krośnieńskiego policjanta w maratonie rowerowym.

Początkiem kwietnia odbył się 42 Maraton Dębno. Jest to najstarszy maraton rozgrywany w Polsce. W ramach tej imprezy rozegrano również 13 Mistrzostwa Polski Policjantów w maratonie. Na starcie stanęło ponad dwa tysiące zawodników w tym 1820 ukończyło bieg. Wśród zawodników, którzy pokonali dystans, był również krośnieński policjant sierż. sztab. Robert Szajna.

Kolejnym maratonem z udziałem krośnieńskich policjantów był „Orlen Warsaw Marathon", który odbył się pod koniec kwietnia. Wymieniony bieg w 2014 roku była trzecim co do liczby uczestników polskim maratonem. Impreza obejmowała biegi na różnych dystansach. Na najdłuższym dystansie 42,250 km wystartowało ponad 6000 zawodników. Wśród nich sierż. sztab. Artur Chmielowski, sierż. sztab Waldemar Kijowski oraz emerytowani policjanci  Józef Urbański i Wiesław Kijowski. Dla Waldemara Kijowskiego i Wiesława Kijowskiego był to debiut maratoński.

Następnymi zawodami był trans graniczny maraton z Ukrainy do Polski z udziałem biegaczy z obu krajów. Zawodnicy wystartowali w miejscowości Jaworów na Ukrainie przez nowo wybudowane przejście graniczne w miejscowości Budomierz do mety w Lubaczowie. W tych zawodach wystartowali st. asp. Dariusz Pasterczyk, mł. asp. Tomasz Misiewicz i emerytowany policjant Józef Urbański.

Inną imprezą sportową z udziałem naszych policjantów był Policyjny Biathlon IPA zorganizowany przez Śląską Grupę Wojewódzką IPA . W zawodach wzięło udział około 80 funkcjonariuszy służb mundurowych i jednostek specjalnych Wojska Polskiego. Zawodnicy mieli do pokonania trzy pętle po dwa kilometry z dwoma strzelaniami. Pierwsze strzelanie z pistoletu Glock 10 strzałów i drugie z karabinka AKMS (kałasznikow) również 10 strzałów. Po biegu odbyły się dodatkowe konkurencje, takie jak skok w dal z miejsca, rzut granatem, pchnięcie kulą oraz pompki. Suma punktów za każdą konkurencję dawała wynik końcowy. W klasyfikacji IPA-2 na dziesiątej pozycji uplasował się st. asp. Wiktor Urban na 13 miejscuJózef Urbański oraz na 15 miejscu st. asp.  Dariusz Pasterczyk. Nasi Policjanci zdominowali konkurencje strzelecką. Najlepszym strzelcem zwodów został Dariusz Pasterczyk natomiast Wiktor Urban zajął w tej konkurencji 3 pozycję.

Sezon sportowy został także otwarty w maratonach rowerowych, gdzie swoją sportową pasję realizuje sierż sztab. Sławomir Skóra. 2 maja w Przemyślu odbyły się pierwsze zawody serii „Cyklokarpaty”, najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce południowo wschodniej. Na starcie wszystkich dystansów stanęło ponad 600 zawodników. Na najdłuższym dystansie 65 km, na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej uplasował się nasz policjant, co było również drugą pozycją w klasyfikacji wiekowej 30-40 lat.
Źródło: KMP Krosno