Dzisiaj jest: 8.12.2021, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Funkcjonariusze BiOSG i CBŚ rozbili gang narkotykowy

Dodano: 8 lat temu
Funkcjonariusze BiOSG i CBŚ rozbili gang narkotykowy

Rozprowadzali narkotyki na terenie Przemyśla i Podkarpacia.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP w Rzeszowie rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się rozprowadzeniem narkotyków w Przemyślu i na terenie Podkarpacia. Narkotyki pochodziły prawdopodobnie z Holandii, część z nich miała trafić na Ukrainę.


Pierwszą osobę – 27 letniego mieszkańca Przemyśla,  zatrzymano w poniedziałek (tj. 30 – go września) w Świlczy na drodze w kierunku Rzeszowa. Mężczyzna nie chciał wykonać poleceń służbowych funkcjonariuszy SG i CBŚ – zablokował drzwi samochodu i usiłował uciekać, strażnicy graniczni zastosowali wobec niego  środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i chwytów obezwładniających. W trakcie przeszukania jego pojazdu ujawniono w specjalnej skonturowanej skrytce pod tylnym siedzeniem samochodu - trzy opakowania białego proszku o łącznej wadze 1, 5 kg , badania przeprowadzone za pomocą narkotestów potwierdziły że jest to amfetamina.


W tym samym dniu w Przemyślu zatrzymano jeszcze trzech mężczyzn –wszyscy to mieszkańcy Przemyśla w wieku 29, 27 i 25 lat – dwóch z nich to kuzyni.  We wtorek zatrzymano kolejne osoby związane ze sprawą :  31 – latka z Przemyśla oraz w 27 - letniego mieszkańca Sosnowca.


W trakcie działań przeszukano mieszkania wszystkich zatrzymanych osób.Łącznie do sprawy zatrzymano 6 mężczyzn i zabezpieczono 15 telefonów komórkowych.Mężczyźni działali w grupie przestępczej prawdopodobnie od początku bieżącego roku. Zatrzymani  to osoby powiązane ze środowiskami pseudokibiców. 27 – latek z Sosnowca był wielokrotnie karany za rozboje i burdy, obecnie obowiązuje go zakaz stadionowy.Straż Graniczna i CBŚ zabezpieczyli łącznie  4 kg amfetaminy, szacuje się że jej czarnorynkowa wartość  to ok. 60 tysięcy złotych.


Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi tj przestępstwo z art. 258 § 1 kk i art. 56 § 1 ustawy z dn. 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomani.


Nie są wykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.