Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Kierujący taksówką miał blisko 2 promile alkoholu

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Kierujący taksówką miał blisko 2 promile alkoholu

Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego taksówkarza. 40-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia.

Wczoraj około godz. 10, policjanci otrzymali informację o jadącej w kierunku Krosna taksówce, której kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd na Al. Jana Pawał II w Krośnie i zatrzymali go do kontroli.

Za kierownicą opla siedział 40-latek, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia interweniujących policjantów. Kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, nie przewoził swoim samochodem innych osób. 

Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu 40-latkowi i uniemożliwili kontynuowanie podróży. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.
 
Źródło: KMP Krosno