Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

„Ferie z WOT” – kolejna edycja przed nami!

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
„Ferie z WOT” – kolejna edycja przed nami!

Zastanawiasz się co robić w nadchodzące ferie? To proste - Dołącz do Nas! Wojska Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowują się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli.

Pomiędzy 15 stycznia a 25 lutego 2024 r., w szkołach i uczelniach wyższych na terenie całego kraju zaplanowane zostały ferie zimowe. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, w jaki sposób wykorzystać międzysemestralną przerwę w nauczę – dołącz do Nas!

Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu „Ferie z WOT”.


Jak podkreśla cz.p.o. Dowódcy Terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk – Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia!

Projekt „Ferie z WOT” powstał w 2019 roku i od tego czasu z możliwości odbycia szkolenia podstawowego na przełomie stycznia i lutego skorzystało wielu ochotników. W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad, blisko lokalnych  społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego. Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach. W 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej „Ferie z WOT” rozpoczynają się 26 stycznia 2024 r. i potrwają do 10 lutego 2024 r. Każde ze szkoleń zakończy tradycyjna przysięga wojskowa.

Myślałam o tym od dłuższego czasu – spróbowałam! Już tylko wniosek, odbyte szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT” i jestem żołnierzem Obrony Terytorialnej. Uważam, że jest to miejsce dla mnie. Dobrze dobrany termin szkolenia sprawił, że nie musiałam rezygnować z żadnych swoich zobowiązań. W wojsku spotkałam wielu ciekawych ludzi o różnych zainteresowaniach, których połączyła pasja jaką jest służba Ojczyźnie! – dodaje szer. Anna z 20 Przemyskiej Brygady OT.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem – nie zwlekaj! Złóż swój wniosek już dziś!

Skontaktuj się z rekruterem WOT z Twojego powiatu, wyszukując kontakt na stronie Rekruterzy WOT lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 - 15:30).

Możesz także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie Centra rekrutacji - CWCR (wojsko-polskie.pl).