Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

„Through Your Heart” – międzynarodowa wymiana młodzieży Erasmus+ [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
„Through Your Heart” – międzynarodowa wymiana młodzieży Erasmus+ [ZDJĘCIA]

W dniach 14-22 września 2023 roku Stowarzyszenie Wspierania w Rozwoju – Poza Horyzont zrealizowało wymianę młodzieży „Through Your Heart”. Projekt był realizowany w ramach programu Erasmus+. W wymianie wzięły udział dwie organizacje partnerskie: Fundatia Zamolxes z Rumunii oraz Postoyanna promyana z Bułgarii.

Celem projektu było rozpowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Działania miały pokazać, jak ważna jest profilaktyka zdrowia psychicznego, szczególnie w obecnych czasach, gdy młodzież zmaga się ze skutkami izolacji spowodowanej pandemią covid-19. Uczestnicy projektu uznali, że terapia poprzez taniec będzie doskonałą formą radzenia sobie z trudną sytuacją społeczną, że warto spotykać się z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Uczestnicy nauczyli się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, udoskonalili umiejętności pracy w grupie, językowe, komunikacyjne i taneczne.

Zajęcia miały charakter warsztatowy, uczestnicy wcześniej przygotowali prezentacje i przedstawiali je rówieśnikom. Poruszono temat trudnych emocji i sposobów radzenia sobie z nimi, odkrywania swoich słabych i mocnych stron, poprawy samooceny. Podczas dyskusji pojawiło się wiele ciekawych przykładów aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczestnicy brali udział w warsztatach tanecznych. Wymiana młodzieży to również doskonały sposób na poznanie kultury innych krajów, ich tradycji oraz skosztowanie lokalnych potraw.

Młodzież przygotowała występ taneczny, który zaprezentowała uczniom Szkoły Podstawowej w Turzym Polu. Następnie uczestnicy projektu przeprowadzili warsztaty taneczne dla uczniów, które miały zachęcić do rozwijania pasji i zainteresowań.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.