Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

„Leśne fotografie” - zaproszenie do udziału w konkursie

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
„Leśne fotografie” - zaproszenie do udziału w konkursie
XXI edycja konkursu, III miejsce - Małorzata Pawelczyk z Białegostoku - W promieniach

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi. Można zgłosić prace pokazujące piękno leśnego pejzażu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków czy urok grzybobrania. Fotografie muszą być po prostu LEŚNE.

Każdy uczestnik może zgłosić odbitki najwyżej trzech zdjęć w rozmiarze 20 x 30 cm wraz z kartą zgłoszenia umieszczoną w osobnej, zaklejonej kopercie oznaczonej godłem (pseudonimem). Prace należy nadesłać w terminie do 15 stycznia 2024 roku na adres organizatora: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, 38-400 Krosno, ul. Bieszczadzka 2; z dopiskiem „Leśne fotografie 2023”.

Rozstrzygnięcia konkursu dokona jury złożone z profesjonalnych fotografików w terminie do 30 stycznia 2024 roku.

W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział już ponad 3800 osób. Zwyczajowo nagrodą główną jest weekendowy pobyt dla 2 osób na terenie jednego z bieszczadzkich nadleśnictw. Laureaci trzech pierwszych nagród otrzymują też tradycyjnie statuetki z wizerunkiem św. Franciszka - patrona leśników i ekologów. Przewidziano również inne wyróżnienia ufundowane przez sponsorów i partnerów konkursu.
Prace zakwalifikowane przez jury prezentowane będą na wystawie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej od połowy lutego do początku kwietnia 2024 r. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Więcej szczegółów w regulaminie

Do pobrania karta zgłoszenia
Źródło: RDLP Krosno, Edward Marszałek