Dzisiaj jest: 15.6.2026, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Nowy sprzęt medyczny w oddziałach szpitalnych

Dodano: 11 lat temu
Redakcja poleca!
Nowy sprzęt medyczny w oddziałach szpitalnych
fot.: wikipedia.pl

W marcu 2015 r. Szpital Specjalistyczny w Sanoku wzbogacił się w nowe urządzenia medyczne: respirator transportowy, kardiomonitor, rejestratory EKG-Holtera, RR-Holter i KTG.

Zakupione aparaty służą do diagnostyki chorób układu krążenia (EKG-Holter, RR-Holter), leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową (respirator transportowy), monitoringu funkcji życiowych po zabiegach operacyjnych (kardiomonitor) i oceny przebiegu ciąży (KTG).


 
Zakup urządzeń był możliwy dzięki dotacji Rady Miasta i Gminy Zagórz oraz SFOZ. 
Źródło: SP ZOZ Sanok