Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Kondolencje

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Kondolencje

W dniu 15 marca 2023 roku w wieku 97 lat, zmarł druh Wiktor Florczak – osoba szczególnie zasłużona dla naszej społeczności.

Wiktor Florczak wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach ponad 60 lat temu. Przez lata był aktywnym strażakiem. Pasją do pożarnictwa zaraził wiele osób. Mimo zaawansowanego wieku zadziwiał swoją żywotnością i pogodą ducha.
 

Aktywnie uczestniczył w życiu swojej jednostki oraz wykazywał zainteresowanie sprawami OSP. Za zaangażowanie w życie jednostki w 2010 roku walne zebranie przyznało druhowi Wiktorowi tytuł Honorowego Prezesa OSP Górki. Również za swoją działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej, dh Wiktor został uhonorowany odznaczeniami m.in.: Odznaką Wzorowy Strażak, Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza oraz Złotym Znakiem Związku OSP RP.
 

Msza Święta Żałobna w intencji Wiktora Florczaka odbędzie się w piątek (17.03) br. o godzinie 13:00 w Kościele Parafialnym w Górkach.

Źródło: UM Brzozów, Ochotnicza Straż Pożarna w Górkach