Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

„Uniwersytet Samorządności” w Gminie Dydnia – bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
„Uniwersytet Samorządności” w Gminie Dydnia – bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu brzozowskiego na bezpłatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej realizowany w ramach bloku zajęć praktycznych II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się m.in. z: podstawowymi zasadami resuscytacji, nauczą się jak wykonać ocenę nieprzytomnego poszkodowanego, jak wykonywać uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze, jak bezpiecznie używać automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, a także jak ułożyć nieprzytomnego poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, poznają zasady postępowania w przypadku urazów ciała m.in. tamowania krwotoków (m.in. z nosa), złamań, oparzeń ciała, porażenia prądem/piorunem, zasłabnięcia/omdlenia, wstrząsu anafilaktycznego, zatrucia, duszności.

Na zakończenie uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz imienny certyfikat.

Szkolenie odbędzie się w dniu 25 listopada 2022 r. o godz. 13:00 w sali narad Urzędu Gminy w Dydni. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 24.11.2022 r. do godz. 14:00 pod numerem tel. 13 430 81 52.

Zadanie pn. „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców” mające na celu przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025” dofinansowanym ze środków  budżetu Województwa Podkarpackiego.
 
Źródło: Gmina Dydnia