Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Policjanci pomogli 86-letniej kobiecie

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Policjanci pomogli 86-letniej kobiecie

Sanoccy policjanci pomogli 86-letniej kobiecie, która wczesnym rankiem wyszła z domu. Funkcjonariusze szybko ją odnaleźli. Policjanci zaopiekowali się starszą panią i zabrali do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać. Seniorka została przekazana pod opiekę rodzinie.

Wczoraj przed godz. 6, dyżurny sanockiej  jednostki został powiadomiony o tym, że wczesnym rankiem, pod nieuwagę domowników, z miejsca zamieszkania wyszła starsza kobieta. We wskazany rejon, natychmiast pojechali policjanci i rozpoczęli jej poszukiwania. Na jednej z ulic zauważyli seniorkę. Kobieta była zdezorientowana. Nie potrafiła wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

Policjanci zaopiekowali się seniorką. Kobieta była zmarznięta. Funkcjonariusze zabrali ją do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać. 86-latka została przekazana pod opiekę rodzinie.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które mogą potrzebować opieki. Szczególnie niebezpieczne są dla nich pory nocne i niskie temperatury. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie. Pamiętajmy, że policjanci zawsze reagują, chronią i niosą pomoc potrzebującym.
Źródło: KPP Sanok