Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Przekroczył prędkość. Okazało się, że był pijany i miał sądowy zakaz

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Przekroczył prędkość. Okazało się, że był pijany i miał sądowy zakaz

Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 36 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest pijany. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto 48-latek jechał wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę około godz. 19, w Sanoku, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Renault, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 36 km/h. W trakcie czynności wyczuli od 48-latka alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  

Mieszkaniec powiatu sanockiego będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości.

O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP Sanok