Dzisiaj jest: 27.9.2022, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wjechał na tory pomimo opuszczonych zapór

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Wjechał na tory pomimo opuszczonych zapór

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło wczoraj w Gorliczynie. 25-letni kierujący renault wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych zapór i włączonego czerwonego światła ostrzegawczego. Jego auto trafiło wprost pod nadjeżdżający pociąg. Mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godz. 7 w miejscowości Gorliczyna. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, 25-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, pomimo zamkniętych zapór i włączonych czerwonych świateł sygnalizatora, wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Stalowa Wola - Rozwadów - Przeworsk.

Kierujący samochodem był trzeźwy, został przewieziony na dalsze badania do przeworskiego szpitala. Pociągiem podróżowało 17 pasażerów, nikt z nich nie odniósł obrażeń. Został im zapewniony transport zastępczy.

Maszynista oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzili jego poszukiwania. Po kilku godzinach mężczyzna zgłosił się sam do przeworskiego szpitala. Będący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia.

Policja aleluje! Razem zadbajmy o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych!

Pamiętajmy!
 
  • pociąg zawsze ma pierwszeństwo!
  • przed każdym przejazdem kolejowym zachowaj szczególną ostrożność. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dodatkowych zabezpieczeń,
  • przed wjazdem na tory upewnij się, że nie zbliża się pociąg,
  • nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli rogatki opuszczają się lub nie są w pełni podniesione oraz wciąż świeci się czerwone światło.
Źródło: KPP Przeworsk
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.