Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Sprzątali las [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Sprzątali las [ZDJĘCIA]

W Nadleśnictwie Dynów w minionym tygodniu przeprowadzono społeczną akcję zbierania śmieci pod hasłem #SprzątaMy. Wzięło w niej udział w sumie 36 osób, w tym 21 dzieci z przedszkola oraz klas pierwszych i drugich.

W przedsięwzięcie zaangażowali się: Wójt Gminy Dynów, OSP w Dąbrówce Starzeńskiej, Szkoła Podstawowa w Brzezówce im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz leśnicy z Nadleśnictwa Dynów, jako koordynatorzy.

- W trakcie akcji w leśnictwie Dąbrówka zebrano dwa duże worki śmieci, ale nie sama ich ilość była najistotniejsza – zauważa nadleśniczy Krzysztof Strzyż. – Dla nas bardzo ważny był jej wymiar edukacyjny, bowiem po samym sprzątaniu w Zielonej Klasie w Dąbrówce Starzeńskiej odbyło się spotkanie z leśnikiem. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z lasem i przedstawicielem naszego zawodu.

Uczestnicy mieli okazję nauczyć się rozpoznawania różnych gatunków drzew leśnych, korzystać z zainstalowanych na terenie obiektu  tablic edukacyjnych i dowiedzieć się wielu ciekawostek o mieszkańcach lasu.  Jedną z zabaw, cieszącą się największym zainteresowaniem, było wspólne wyklejanie obrazków z naturalnych materiałów znalezionych w lesie.
Źródło: RDLP Krosno / Edward Marszałek
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.