Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

65-letni motorowerzysta ucierpiał w zdarzeniu drogowym

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
65-letni motorowerzysta ucierpiał w zdarzeniu drogowym

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty w Krościenku Wyżnym. W zderzeniu jednośladu z oplem, ucierpiał 65-letni kierujący motorowerem. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

W sobotę około godz. 19, na ul. Północnej w Krościenku Wyżnym doszło do wypadku drogowego z udziałem jednośladu i samochodu osobowego. Wstępnie ustalono, że 65-letni motorowerzysta wykonując manewr skrętu w lewo, nie zauważył, że w tym czasie wyprzedzany jest przez kierującego oplem, w następstwie czego doszło do zderzenia się pojazdów. 

Kierujący oplem, obawiając się konsekwencji wynikających z uczestnictwa w zdarzeniu, nie zatrzymał się i odjechał. Chwilę później, powrócił jednak na miejsce wypadku, szczegółowo opisując jego przebieg.

65-latek doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-letni kierujący oplem miał około 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.