Dzisiaj jest: 29.6.2022, imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Zderzenie opla z żubrem

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Zderzenie opla z żubrem

O dużym szczęściu mogą mówić kierowca i pasażerka opla astry, ich auto zderzyło się wczoraj z żubrem. Zwierzę wbiegło na jezdnię prosto przed jadący samochód. Po zderzeniu, opel wjechał do rowu. Lekko ranna została pasażerka opla. Niestety zwierze nie przeżyło.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20, na drodze prowadzącej do miejscowości Zawóz, poza obszarem zabudowanym. Wprost przed opla astrę, którym do domu wracał 28-letni mieszkaniec Zawozu, wybiegł z lasu żubr. Kierujący nie zdołał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, w wyniku czego pojazd wpadł do przydrożnego rowu. Żubr zdołał jeszcze przejść kilka metrów w stronę lasu, jednak padł na pobliskiej łące.

Jak się okazało, kierowca był trzeźwy i ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Urazu ręki doznała 23-letnia pasażerka opla. Pojazd zabezpieczono do dalszych czynności. Ponieważ żubry są gatunkiem chronionym, tuszę zwierzęcia zabezpieczył leśniczy.
Źródło: KPP Lesko
Komentarze
  • Dawid
    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890
    Dawid / 2022-05-19 13:30 25 [+] 12 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.