Dzisiaj jest: 29.6.2022, imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Wielki sukces! V miejsce w Finale Wojewódzkim w piłce ręcznej [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Wielki sukces! V miejsce w Finale Wojewódzkim w piłce ręcznej [ZDJĘCIA]

Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej wywalczyły V miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej.

Dnia 17 grudnia 2021 roku reprezentacja dziewczyn ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej rozegrała swój pierwszy mecz piłki ręcznej w roku szkolnym 2021/2022 w ramach Igrzysk Dzieci. W skład zespołu wchodziły: Oliwia Świątek (kapitan), Martyna Czopor (bramkarka), Wiktoria Grzymkowska, Maria Hałasik, Martyna Irzyk, Celina Korfanty, Kornelia Oleniacz, Nikola Ostrowska, Martyna Puszkar i Anna Wojdanowska, a ich trenerem była Pani Barbara Ruchlewicz. Zawody na etapie powiatowym miały miejsce w Haczowie. Nasze dziewczynki okazały się najlepsze, wygrywając wszystkie mecze i awansując do etapu rejonowego.

Z kolei 6 kwietnia br. Grabownica (w tym samym składzie) zmierzyła się z Beskiem. Mecz był zacięty, a do ostatnich 20 sekund nie było jeszcze wiadomo, kto okaże się zwycięzcą. Ostatecznie nasze dziewczyny wygrały 4 – 3 po bramce kapitana drużyny i zajęły I miejsce, awansując do półfinałów wojewódzkich.

Kolejne zawody odbyły się 9 maja br. w Głowience. Nasze zawodniczki pierwszy mecz niestety przegrały 6-10. Pomimo tego, że po pierwszej połowie remisowały z gospodarzami 5-5, to druga część meczu okazała się lepsza dla przeciwniczek. Ostatecznie sportsmenki z Grabownicy zajęły II miejsce i wywalczyły awans do baraży.

Zmierzyły się tam z zawodniczkami z Dębicy i Pruchnika (gospodarzami). Grabownica pewnie wygrała mecz z Dębicą 18-6, ale niestety drugie starcie okazało się porażką dla naszych zawodniczek. Ostatecznie zajęły one V miejsce w województwie podkarpackim, co i tak jest wielkim sukcesem sportowym.

Gratulacje dla całej drużyny i trenera oraz życzenia dalszych wygranych w przyszłym roku szkolnym.
Źródło: UM Brzozów / Autor: Oliwia Świątek / Foto: Barbara Ruchlewicz
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.