Dzisiaj jest: 29.6.2022, imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Panattoni dostarczy 3000 m kw. dla Boeing Distribution Services w Panattoni Park Rzeszów Airport III

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Panattoni dostarczy 3000 m kw. dla Boeing Distribution Services w Panattoni Park Rzeszów Airport III

Panattoni, lider rynki nieruchomości przemysłowych w Europie, udostępni dodatkową powierzchnię dla Boeing Distribution Services (BDSI) w Dolinie Lotniczej. Globalny dostawca rozwiązań dla lotnictwa przenosi swoją dotychczasową działalność w Dolinie do większego budynku o powierzchni 3 000 m kw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III, sąsiadującego z miejskim lotniskiem.

Boeing Distribution Services, wiodący globalny dystrybutor i dostawca części i usług lotniczych, wynajął 3000 m kw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III. Park zlokalizowany jest w sercu tzw. Doliny Lotniczej, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Duża i nowoczesna powierzchnia pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas -  w sumie blisko 50 000. Dostosowana powierzchnia do potrzeb BDSI pozwoli przedsiębiorstwu na wdrożenie zaawansowanych i zindywidualizowanych procesów kompletacji i pakowania, spełniających specyficzne wymagania swoich kontrahentów. Klienci BDSI zyskują ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19.

- Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania, dlatego wybór do takiej realizacji właśnie Panattoni to podwójna nobilitacja. Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży. Pozostanie przedsiębiorstwa w regionie to także podkreślenie strategicznej pozycji Doliny Lotniczej i słuszności realizacji inwestycji Panattoni właśnie tutaj” – mówi Krzysztof Głut, Leasing Manager z Panattoni.

BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji. Rafał Stępnowski, Director Government Affairs w Boeingu podkreśla: -Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie. Przeniesienie BDSI na większą powierzchnię świadczy o stałym zaangażowaniu Boeinga w Polsce i silne partnerstwo z polską gospodarką. Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie, a Boeing znacznie się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe!

- Jako międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield cieszymy się, że mogliśmy koordynować transakcję Boeing-Panattoni, dotyczącą wynajmu powierzchni magazynowo biurowej w okolicy Rzeszowa. Region ten jest jednym ze wschodzących rynków magazynowych w kraju, dzięki czemu rozwija się niezwykle dynamicznie. Czołowi deweloperzy i inwestorzy dostrzegają jego ogromny potencjał – wśród nich również Boeing. - komentuje Konrad Jacewicz, associate, Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Południowo-wschodnia Polska ze swoją Doliną Lotniczą jest ośrodkiem przemysłu lotniczego od ponad 80 lat - odbywa się tu ok. 90 proc. produkcji tego sektora. Oprócz obecności lotniska Rzeszów-Jasionka, region czerpie korzyści z wiedzy specjalistycznej, którą wnoszą absolwenci  Politechniki Rzeszowskiej i rozwiniętego Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Coraz intensywniejsza obecność Panattoni w Rzeszowie i okolicach, to doskonała wiadomość dla nowoczesnego biznesu, który otrzymuje dostosowaną platformę do rozwoju w sprawnie rozwijającym się regionie. Deweloper m.in. ukończył – na przełomie 2020 i 2021 roku - budowaną zaledwie 5 miesięcy fabrykę systemów ładowania AC i DC dla firmy Phoenix Contact E-mobility na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Panattoni łącznie w regionie stolicy Podkarpacia dostarczyło już niemal 167.000 m.kw. , a w planach ma kolejne 240.000 m.kw.

Panattoni Park Rzeszów Airport III powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów - Jasionka. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 000 m kw. w ramach 3 budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 000 m kw. zostaną dostarczone w III kwartale br. Inwestycja oferuje najwyższą jakość i dostosowana będzie do potrzeb klientów z różnych sektorów – od logistyki, przez produkcję i przemysł, po e-commerce. Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM i zostanie wyposażony m.in. w rozwiązania z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, bioróżnorodności, czy wellbeingu.
Źródło: Informacja Prasowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.