Dzisiaj jest: 29.6.2022, imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Uważajmy na oszustów

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Uważajmy na oszustów

Policjanci cały czas przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze tzw. metodą „na policjanta, wnuczka, prokuratora czy amerykańskiego żołnierza”. Sprawcy tego typu przestępstw są często zatrzymywani dzięki pomocy osób, które nie dały się oszukać. Niestety, pokrzywdzonych osób przybywa. Ostatnio 72-latka z powiatu przeworskiego przekazała oszustom 40 tysięcy złotych.

Oszuści cały czas szukają nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane metody, aby skutecznie wyłudzać pieniądze, które często stanowią oszczędności naszego życia. Przestępcy posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy lub podają się za dawno niewidzianych krewnych. Mieszkanka powiatu przeworskiego uwierzyła oszustom i przekazała im oszczędności. Kobieta była przekonana, że pomagała siostrzenicy. Po rozmowach z członkami rodziny zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

W czwartek po godz. 14, na telefon stacjonarny72-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej siostrzenicę. Twierdziła, że jest sprawcą wypadku drogowego i aby uniknąć kary więzienia musi wpłacić kaucję. Następnie słuchawkę przejęła inna kobieta, która podał się za policjantkę i poleciła przekazać umówioną kwotę kurierowi. W ten sposób mieszkanka powiatu straciła oszczędności w kwocie 40 tysięcy złotych.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu bądź dzwonią, podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji. Przestrzegamy przed przekazywaniem jakichkolwiek pieniędzy, czy innych wartościowych rzeczy, osobom obcym.

Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy. Nie proszą też o ich przekazanie, przelanie na jakieś konto oraz pozostawienie w umówionym miejscu. Policjanci apelują również do bliskich osób starszych, by rozmawiali z nimi o zagrożeniach ze strony takich oszustów i ustalili sposób postępowania w podejrzanych sytuacjach.
Źródło: KPP Przeworsk
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.