Dzisiaj jest: 29.6.2022, imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Sprawca kradzieży roweru w rękach policjantów

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Sprawca kradzieży roweru w rękach policjantów

Za kradzież roweru odpowie mieszkaniec gminy Raniżów. Mężczyzna zabrał pozostawiony na stojaku przed sklepem rower i przez kilka dni użytkował jak swój. Kiedy kilka dni później dowiedział się, że pytali o niego policjanci, odłożył rower w to samo miejsce. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kradzieży.

Kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło na początku maja w Raniżowie. Z relacji właściciela jednośladu wynikało, że postawił on niezabezpieczony pojazd na stojaku przed jednym ze sklepów w Raniżowie. Kiedy po niego wrócił, roweru już nie było. Wartość pojazdu wycenił na około 1000 złotych.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 69-letni mieszkaniec gminy Raniżów. Pojechali do mężczyzny, ale nie zastali go w miejscu zamieszkania. Następnego dnia po ich wizycie, zaskoczony właściciel odnalazł swój rower w tym samym miejscu, w którym go zostawił.

Pomimo zwrotu pojazdu, 69-latek nie uniknie odpowiedzialności za kradzież. Wczoraj policjanci doprowadzili go do komendy i przedstawili mu zarzut. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Policjantom wyjaśnił, że ukradł pojazd, bo nie był zabezpieczony i jeździł nim przez kilka dni.     
Źródło: KPP Kolbuszowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.