Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

22-latek usłyszał zarzuty za oszustwa internetowe

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
22-latek usłyszał zarzuty za oszustwa internetowe
fot. pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop internetowego oszusta. 22-latek oferował do sprzedaży w sieci sprzęt sportowy oraz akcesoria elektroniczne, jednak po otrzymaniu zapłaty, nie wysyłał zakupionego przez klientów towaru. Ofiarą przestępczej działalności oszusta padło kilkadziesiąt osób. Podejrzany przyznał się do przedstawionych zarzutów. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie otrzymali zawiadomienie o oszustwie, którego ofiarą padł mieszkaniec regionu. Mężczyzna został oszukany przy zakupie towaru na jednym z portali internetowych.

Pracujący nad sprawą policjanci uzyskali dostęp do rachunku bankowego sprzedającego ustalając, że klientów nieuczciwego sprzedawcy może być znacznie więcej. Sprawca starał się jednak skutecznie utrudnić policjantom zdemaskowanie jego przestępczej działalności.

Nieuczciwy sprzedawca przy założeniu rachunku bankowego posłużył się danymi innej osoby. W internecie oferował do sprzedaży sprzęt sportowy oraz akcesoria elektroniczne o wartości od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Klienci nieuczciwego przedsiębiorcy po wpłaceniu pieniędzy na wskazane konto, nie otrzymywali jednak zakupionego towaru.

Policjanci ustalili, że za organizację procederu odpowiedzialny jest 22-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Przestępcy udało się oszukać kilkadziesiąt osób na terenie całego kraju. Podejrzany został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych czynów.

Na poczet możliwego do orzeczenia obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody, policjanci zastosowali wobec podejrzanego zabezpieczenie majątkowe. 22-latkowi za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.