Dzisiaj jest: 27.1.2022, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Zdarzenia z udziałem pieszych w Krośnie i Rymanowie Zdroju

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Zdarzenia z udziałem pieszych w Krośnie i Rymanowie Zdroju

Dwoje pieszych ucierpiało w zdarzeniach, do których doszło w środę na oznakowanych przejściach w Krośnie i Rymanowie Zdroju. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność na drogach.

W środę na drogach powiatu doszło do dwóch poważnych zdarzeń z udziałem pieszych. Pierwsze miało miejsce przed godz. 5, na ul. Bursaki w Krośnie. Policjanci wstępnie ustalili, że 31-letni kierujący peugeotem, jadąc w kierunku ul. Legionów, potrącił znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę. 56-letnia poszkodowana została przewieziona do szpitala. Obrażenia, jakich doznała, nie zagrażają jej życiu.

Godzinę później, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany, że na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rymanowie Zdroju, doszło do potrącenia mężczyzny przez kierującego audi. 62-letni pieszy doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia w Krośnie oraz Rymanowie Zdroju byli trzeźwi.

Należy pamiętać, że pierwszeństwo osoby na oznakowanym przejściu nie gwarantuje jej bezpiecznego pokonania szerokości jezdni. Zwracajmy zatem uwagę na zachowania kierowców dojeżdżających do przejścia dla pieszych. W przypadku zauważenia, że pomimo obowiązujących przepisów, samochód nie zwalnia, nie wchodźmy na jezdnię. Do wszystkich uczestników ruchu apelujemy o rozwagę i ostrożność.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.