Dzisiaj jest: 27.1.2022, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Dzień Wszystkich Świętych - organizacja ruchu w powiecie sanockim

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Dzień Wszystkich Świętych - organizacja ruchu w powiecie sanockim

W związku z dniem Wszystkich Świętych, na terenie naszego powiatu, nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą policjanci ruchu drogowego i prewencji. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zastosowanie się do znaków oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Od piątku 29 października, do wtorku 2 listopada, sanoccy mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby swoich bliskich. Na drogach oraz w pobliżu cmentarzy policjanci spodziewają się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Część patroli pełnić będzie służbę w sposób dynamiczny, na bieżąco monitorując nasilenie ruchu i reagując na pojawiające się utrudnienia.

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchu.

Policjanci przypominają również, że w niedzielę i w poniedziałek, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie powyżej 12 ton:

    • 31 października 2021 r. (niedziela) w godz. od 18.00 do 22.00
    • 1 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. od 8.00 do 22.00

Ważne jest, żeby nie jeździć na pamięć, zwracać uwagę na oznakowanie i stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów. Poniżej informujemy o zmianach w organizacji ruchu oraz o miejscach, w których można parkować w okolicach cmentarzy usytuowanych na terenie powiatu sanockiego.

Cmentarz Centralny - główny cmentarz w Sanoku usytuowany przy ulicach Rymanowskiej - Dmowskiego. Przy wjeździe na ul. Głogową od strony ul. Kiczury zostanie postawiony znak B-2 ,,zakaz wjazdu” i na ul. Głogowej od ul. Dąbrowieckiej zostanie ustawiony znak D-3 "droga jednokierunkowa”. Zarządca cmentarza utworzył miejsca parkingowe na ul. Dąbrowieckiej (pomiędzy cmentarzami). Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone są wzdłuż ulic Kiczury, Matejki, Heweliusza, pojazdy będą mogły parkować po jednej stronie jezdni.

Cmentarz Północny (Posada) - usytuowany przy ulicy Lipińskiego w Sanoku - zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu. Miejsca parkingowe na terenie cmentarza. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone na poboczu wzdłuż ul. Lipińskiego po prawej stronie jadąc w kierunku Zagórza, od drogi wjazdowej do PGE do zatoczki autobusowej znajdującej się 50 m za cmentarzem, a także na ul. Wierzbowej i Cmentarnej.

Cmentarz Południowy - usytuowany przy ul. Konopnickiej w Sanoku - dojazd do cmentarza zgodny z zatwierdzoną organizacją ruchu. Parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu.  

Cmentarz w Zagórzu (ul. Batorego) - zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu. Przy cmentarzu na całej jego długości oraz po drugiej stronie jezdni, znajduje się parking dla pojazdów. Policjanci z posterunku w Zagórzu w dniu 1 listopada będą regulować ruchem pojazdów przy cmentarzu.

Cmentarz w Besku (ul. Kościelna) - zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu. Parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu.

Cmentarze w pozostałych miejscowościach powiatu sanockiego - w każdym przypadku wykorzystane będą przyległe parkingi oraz pobocza dróg dojazdowych.

W rejonie cmentarzy policjanci, w razie potrzeby, podejmą ręczne kierowanie ruchem. Przypominamy, że w przypadku kierowania ruchem przez funkcjonariuszy, kierujący w pierwszej kolejności muszą stosować się do sygnałów i poleceń przez nich podawanych. Prosimy wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypominamy o odblaskach - dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.