Dzisiaj jest: 8.12.2021, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Dzień otwarty – kontynuacja w Iwoniczu Zdroju [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Dzień otwarty – kontynuacja w Iwoniczu Zdroju [ZDJĘCIA]

W ramach kampanii „Dla lasu. Dla ludzi” we wtorek 5 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iwoniczu-Zdroju odbył się wernisaż wystawy prac laureatów konkursów „Leśne Fotografie” organizowanych przez RDLP w Krośnie od 20 lat.

- Współpraca naszej jednostki z Lasami Państwowymi w tym roku ma już kilka pozytywnych efektów, jak choćby cotygodniowe spacery z leśnikiem dla kuracjuszy czy plener rzeźbiarski „Duch lasu”, którego efektem są monumentalne dzieła zdobiące otoczenie amfiteatru – mówiła witając gości Dorota Świstak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju.

Uczestnicy wysłuchali wpierw prezentacji Edwarda Marszałka pt. „Las pełen zwierza”. Autor opowiedział o niuansach związanych z występowaniem na Podkarpaciu cennych gatunków jak żubry, wilki, niedźwiedzie i rysie, przekazał też sporo ciekawostek na temat gadów i płazów. 

Następnie otwarto wystawę prac, prezentujących wyłącznie dzikie zwierzęta żyjące w podkarpackich lasach. Wprawnym cięciem siekiery dokonał tego Jan Stachyrak, emerytowany leśnik, rzeźbiarz. Ekspozycja będzie czynna przez cały miesiąc.

Zwieńczeniem spotkania był koncert w wykonaniu bieszczadzkiego barda Piotra „Rogalika” Rogali zatytułowany „Pławienie połonin”. Artysta zaprezentował utwory własne, jak również powszechnie znane.
Źródło: RDLP Krosno, Edward Marszałek / Zdjęcia: Wacław Turek
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.