Dzisiaj jest: 8.12.2021, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Potrącenie pieszego na ul. Lwowskiej w Sanoku

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Potrącenie pieszego na ul. Lwowskiej w Sanoku

Sanoccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Lwowskiej w Sanoku. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy. Pieszy z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 15, na ulicy Lwowskiej w Sanoku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, 86-letni mieszkaniec powiatu sanockiego nie zachował należytej ostrożności i potrącił pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. 62-letni mężczyzna z obrażeniami został karetką pogotowia przewieziony do szpitala.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie wykazało, że obaj byli trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci. Zebrany materiał dowodowy będzie niezbędny do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn wypadku w toku prowadzonego postępowania.


Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Od początku czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drogach. Dlatego przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście. Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.