Dzisiaj jest: 26.10.2021, imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Terytorialsi będą przysięgać w Lesku

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Terytorialsi będą przysięgać w Lesku

W najbliższą niedzielę w Lesku, odbędzie się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. Terytorialsi będą przysięgać na Rynku w Lesku. Słowa roty wypowie 53 ochotników w tym 13 kobiet.

19 września o godz. 11.00 na Rynku w Lesku słowa roty przysięgi wypowiedzą żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy będą przysięgać na sztandar 3.PBOT, który w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu Święta Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Dariusz Słota - dowódca brygady, odebrał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uroczystości będzie towarzyszyć asysta honorowa wystawiona przez 33. Batalion Lekkiej Piechoty z Dębicy, im. ppłk. Adama Lazarowicza, ps. „Klamra”.
 
Uroczystość jest zakończeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, które odbyło się na terenie obiektów szkoleniowych w Dębicy. „Szesnastkę” prowadzili wyselekcjonowani i doświadczeni instruktorzy z pododdziałów 33. Batalion Lekkiej Piechoty z Dębicy. Ochotnicy uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. Szkolenie podstawowe to dopiero początek drogi terytorialsów, gdyż cykl szkolenia, trwa trzy lata i podzielony jest kolejno na etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

 
Burmistrz Leska, Starosta Powiatu Leskiego wraz z Dowódcą 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w tym, jakże ważnym, wydarzeniu w życiu żołnierzy oraz lokalnej społeczności.
Źródło: Materiały nadesłane / Plakat: Anna Barowicz / Tekst: kpt. Witold SURA - Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.