Dzisiaj jest: 12.5.2021, imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Straż Graniczna z Podkarpacia zatrzymała trzech ściganych przez Interpol

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Straż Graniczna z Podkarpacia zatrzymała trzech ściganych przez Interpol

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwóch ob. Ukrainy poszukiwanych przez Interpol. W tym samym czasie patrol SG pod Rzeszowem zatrzymał podróżującego samochodem ob. Uzbekistanu. Okazało się, że jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

15 kwietnia na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego ob. Ukrainy, który stawił się na wjazd do Polski. Z informacji zamieszczonych w bazach danych wynikało, że mężczyzna jest od 7 lat poszukiwany przez organy ścigania Czech za rozbój z użyciem broni palnej. Jego dane figurowały w bazie Interpol.

W tym samym czasie, funkcjonariusze prowadzący kontrolę na drogach dojazdowych do Rzeszowa zatrzymali ob. Uzbekistanu (40 l.). Podczas sprawdzania statusu cudzoziemca okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpolu jako osoby do zatrzymania. Był poszukiwany czerwona notą Interpolu za fałszerstwa i oszustwa przez wymiar sprawiedliwości kraju swego pochodzenia.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych na pieszym przejściu w Medyce, zatrzymano kolejną poszukiwaną przez Interpol osobę. Obywatel Ukrainy Igor Y. (40 l.), był poszukiwany od stycznia br. przez organy ścigania Czech za przestępstwa przeciwko osobie i porządkowi publicznemu.


Aktualnie, wobec zatrzymanych cudzoziemców prowadzone są dalsze czynności odpowiednio przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu i Rzeszowie. O postępowaniu ekstradycyjnym zadecyduje Sąd.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.