Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

800-100-102 – zadzwoń i dowiedz się jak zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
800-100-102 – zadzwoń i dowiedz się jak zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci  i młodzieży

Zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu w tym roku odbiega od utartego schematu z lat ubiegłych. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w tym roku trudniejsze niż zwykle zadanie w zorganizowaniu bezpiecznych wczasów. Aby ich w tym wspomóc 9 czerwca w Dowództwie WOT została uruchomiona infolinia dzięki której organizator może uzyskać wsparcie w zakresie organizacji bezpiecznego wyjazdu wakacyjnego.

Trwają wakacje i z dnia na dzień przyrasta liczba zarejestrowanych organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. To właśnie dla nich pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego żołnierze OT, którzy udzielają szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia ich przez Wojsko Polskie.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą pomóc organizatorom w zakresie szkolenia pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Terytorialsi w razie potrzeby mogą też udzielić pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.

Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia zostanie przesłane do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 
 
Przypominamy również osobom, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102, aby uzyskać wsparcie psychologiczne, że teraz powinny kontaktować się z infolinią psychologiczną Narodowego Funduszu Zdrowia.
 
„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”
Źródło: Materiały nadesłane / Grafika: DWOT / Tekst: kpt. Witold SURA - Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.