Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Prezes ZUS: Przygotowujemy się do wdrożenia Bonu turystycznego

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
Prezes ZUS: Przygotowujemy się do wdrożenia Bonu turystycznego
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Aby skorzystać z bonu, osoba uprawniona będzie musiała założyć profil na PUE ZUS, zalogować się i aktywować bon. ZUS przekaże bon za pomocą SMS na wskazany numer telefonu lub drogą e-mailową - informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

15 lipca Sejm przyjął ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Obecnie ustawa czeka na podpis Prezydenta. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej stojącej za Polskim Bonem Turystycznym.
 
"Bon turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Świadczenie w formie bonu będzie przysługiwać osobom pobierającym świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu Rodzina 500+. Bon turystyczny wynosi 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowo 500 zł na dziecko niepełnosprawne - wyjaśnia prezes ZUS.
 
Za pomocą bonu Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.
 
Prawo do bonu będzie ustalać Polska Organizacja Turystyczna za pomocą systemu udostępnionego mu przez ZUS oraz na podstawie informacji z bazy danych MRPiPSm.in. dotyczących programu Rodzina 500+.

 
"Informacje na temat bonu będzie można uzyskać na specjalnie tworzonej do tego celu infolinii a także w placówkach ZUS, które udzielą wsparcia w zakresie uzyskania dostępu do PUE" - zaznacza profesor.
 
"Bon turystyczny będzie dostępny wyłącznie w postaci elektronicznej. Aby z niego skorzystać, osoba uprawniona będzie musiała założyć profil na PUE ZUS, zalogować się i aktywować bon. ZUS przekaże bon za pomocą SMS na wskazany numer telefonu lub drogą e-mailową. Również płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne będą dokonywane za pomocą PUE" - dodaje.
 
Po wejściu w życie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym minister rozwoju ogłosi od kiedy podmioty turystyczne i organizacje pożytku publicznego będą mogły rejestrować się w systemie informatycznym oraz od kiedy będzie można korzystać z bonów. Obecnie ZUS prowadzi intensywne prace przygotowawcze do wdrożenia przedsięwzięcia.
 
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.