Dzisiaj jest: 15.6.2021, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Biznes i trendy przyszłości w czasach koronawirusa. Konferencja „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców”#PdlaP

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Biznes i trendy przyszłości w czasach koronawirusa. Konferencja „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców”#PdlaP

Skuteczne prowadzenie biznesu podczas COVID-19, zarządzanie firmą w trakcie pandemii, kierunki rozwoju sektora MŚP w nowej rzeczywistości oraz dobre praktyki i innowacyjne rozwiązania wdrażane w nadchodzącej dekadzie. To tylko jedne z wielu ciekawych tematów poruszanych podczas konferencji „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców”.

Wydarzenie w G2A Arena w Jasionce, było szansą dla podkarpackich firm, które chcą i mają możliwość rozwijać się w trakcie epidemii koronawirusa. W ramach konferencji odbyły się seminaria, dyskusje panelowe, prezentacje i pokoje tematyczne, w których uczestniczyli właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Podkarpacia. Wydarzenie przeprowadzono w przestrzeni wirtualnej.

 – W konferencji „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców” wystąpili praktycy, właściciele firm oraz eksperci. Prelegenci dla uczestników byli dostępni online. W ten sposób przekazali doświadczenie i wiedzę, jak  przygotować się na kolejną falę pandemii, prowadzić biznes w nowej i zmieniającej się rzeczywistości, a także wykorzystać komercyjne narzędzia rozwoju i instrumenty finansowe do rozwijania własnej firmy – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Konferencja zgromadziła ciekawych prelegentów, jednym z nich był Krzysztof Sarnecki (Prezes QUEST ChangeManagers), który poruszył temat „Prowadzenie biznesu i przywództwa w Nowej Rzeczywistości”. W trakcie wydarzenia wystąpił również Dawid Zieliński (Prezes Columbus Energy S.A.) prezentując wnioski, jak firmy poradziły sobie na początku pandemii i jak będą funkcjonować w najbliższej przyszłości. Aneta Gieroń (Redaktora Naczelna VIP Business & Styl) przedstawiła możliwości promowanie się firm w czasach kryzysu i podczas koronawirusa. Ryszard Jania (Prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego) mówił o branży motoryzacyjnej przed, w trakcie i po pandemii na tle innych branż na Podkarpaciu. Beata Rapa (Dyrektor Regionu BGK) informowała o możliwościach finansowania działalności przez Bank Gospodarstwa Krajowego.


Niewątpliwie sektor podkarpackich mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw nie miał do czynienia z podobną sytuacją jak pandemia koronawirusa. Rynek przynosi informacje, że nasze firmy nie były na taką sytuację i jej skutki  przygotowane – mówi Piotr Kamiński, kanclerz Loży Rzeszowskiej BCC. Konferencja „PdlaP” dostarczyła wielu praktycznych informacji dla przedsiębiorców. Dobre praktyki i merytoryczne wskazówki mają być skuteczną inspiracją do rozwoju biznesu, zbieżnego z globalnymi trendami dla różnych branżach, ze szczególnym uwzględnieniem pandemii, jej skutków i prognoz na przyszłość.

Następni prelegenci poruszali równie ciekawe tematy. Sabina Kamińska (Przestrzeń Rozwoju Trening Coaching Doradztwo) przybliżyła kompetencje lidera w czasach wymuszonej transformacji. Katarzyna Nosalska (Wiceprezes Zarządu Platforma Przemysłu Przyszłości) prezentowała proces transformacji cyfrowej w sektorze MŚP. Jacek Kubrak (Prezes PCI) mówił o inspiracyjnych trendachi kierunkach dla rozwoju biznesu w nadchodzącej dekadzie, a dr Henryk Pietrzak (Dyrektor Instytutu Psychologii Collegium Humanum Szkoły Głównej Menadżerskiej) o zarządzaniu strachem i jego wpływie na kadrę pracowniczą.

– W czasie koronawirusa COVID-19, w sytuacji odmrożenia gospodarki i w okresie przewidywanego kryzysu, chcieliśmy wesprzeć podkarpackich przedsiębiorców w rozwoju ich firm. Poprzez Konferencję #PdlaP przekazaliśmy jak najwięcej dobrych praktyk, inspiracji i rozwiązań, które mogą pomóc im mierzyć się z dzisiejszą rzeczywistością – podsumował Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w PCI.

Konferencja #PdlaP była transmitowana z G2A Areny przez Internet 30 czerwca br. Organizatorem i inicjatorem wydarzenia byli członkowie Koalicji na rzecz Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.