Dzisiaj jest: 27.9.2022, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Jubileusz MKS „SOKÓŁ” Domaradz [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!
Jubileusz MKS „SOKÓŁ” Domaradz [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie dnia 13 lipca 2019 roku Młodzieżowy Klub Sportowy „Sokół” Domaradz świętował jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Pierwszym, a jednocześnie najważniejszym punktem uroczystości był towarzyski mecz piłki nożnej. Na boisku, po przeciwnych stronach stanęli naprzeciw siebie obecni zawodnicy MKS „Sokół” Domaradz oraz byli zawodnicy, trenerzy, działacze i sympatycy klubu. Ciekawostką tego spotkania bez wątpienia był fakt, iż drużyna „DAWNEGO SOKOŁA” wystąpiła w tych samych koszulkach, co 20 lat wcześniej w pierwszym historycznym meczu ligowym, rozegranym w sierpniu 1999 roku z drużyną „Płomień” Zmiennica (przegranym 0 : 3).

Mecz towarzyski, który ostatecznie zakończył się wynikiem 6 : 5 ( do przerwy 2 : 2) dla ekipy „DAWNEGO SOKOŁA” odbył się w bardzo przyjaznej, życzliwej oraz sportowej atmosferze. Podczas trwania  meczu na murawie nie zabrakło wspólnych rozmów, odtwarzania wspomnień i anegdot związanych ze sportową działalnością klubu. Nie obyło się również bez wzajemnych uszczypliwości, dowcipów oraz „wychwalania” własnych umiejętności piłkarskich. Na dodatek spotkanie obfitowało w kilkadziesiąt naprawdę przemyślanych, efektowych, a co najważniejsze skutecznych akcji piłkarskich.

Bramkarze popisywali się widowiskowymi paradami obronnymi, natomiast napastnicy precyzyjnymi strzałami za pola karnego. Za bramkę meczu uznany został gol z 28 minuty spotkania, którego wykonawcą był Tomasz Gosztyła.
 
Po zakończonych zmaganiach na boisku, wszyscy uczestnicy zapozowali do wspólnego zdjęcia i rozpoczęli dalsze, mniej oficjalne, świętowanie obchodów 20-lecia klubu. Zarząd MKS „Sokół” Domaradz z okazji jubileuszu postanowił wyprodukować i rozprowadzić okolicznościowe proporczyki oraz koszulki z nadrukiem, które miejmy nadzieję, dla sympatyków klubu staną się niecodzienną pamiątką.

Być może ciekawym i niebanalnym pomysłem upamiętniającym obchody 20-lecia istnienia pierwszego w gminie klubu piłkarskiego, byłaby również próba stworzenia kroniki klubowej. Z całą pewnością pozwoliłaby ona na jeszcze lepsze zachowanie w pamięci wydarzeń i ludzi związanych z powstaniem, działalnością i funkcjonowaniem MKS „Sokół” w Domaradzu. Brak wielu danych oraz skąpy materiał źródłowy powoduje, iż stworzenie takiej kroniki byłoby bardzo trudne i pracochłonne, ale nie niemożliwe.

 
Ostatnim punktem uroczystości było wspólne spotkanie integracyjne przy grillu, podczas którego obecni oraz byli zawodnicy, działacze i kibice klubu mogli powspominać minione lata oraz przedyskutować dalsze plany i wyzwania stojące przed MKS „Sokół” Domaradz.

Na zakończenie warto wspomnieć również o tym, iż MKS „Sokół” Domaradz pomimo tego że w swojej 20-letniej historii, nie ma zbyt oszałamiających sukcesów sportowych (awans do klasy B w sezonie 2007/2008). To pomimo wszystko był, jest i chyba nadal pozostanie atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu dla wielu mieszkańców Domaradza.
Źródło: UG Domaradz, Tekst: Dariusz Domaradzki
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.