Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

W grabownickim skansenie! [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!
W grabownickim skansenie! [ZDJĘCIA]

W środę, 12 czerwca uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu, brali udział w wycieczce do Skansenu w Grabownicy Starzeńskiej.

Właśnie w  „Małym Skansenie ” Pan Tomasza Kędry, który  od 19 lat gromadzi sprzęt gospodarczy i przedmioty codziennego użytku nasza grupa spędzała wspólnie czas, zwiedzała, zasiadła do wspólnego ogniska i miała ciekawą lekcję historii. Dzieci mogły również zobaczyć sprzęt jakim posługiwali się dawni rzemieślnicy.  Gościnność właściciela oraz jego przygotowania  do naszej wizyty zasługuje na ogromne uznanie i podziękowania. Podczas naszej wycieczki  do  Grabownicy był czas na krótki spacer oraz lody.

W wyjeździe brali udział: Wojciech Bigos,Eryk Dziura, Dawid Fiedeń, Dominika Futyma, Jagoda Kundzierewicz, Edyta Malik, Szymon Moniak, Marcel Pelc, Nikola Pelc, Wiktoria Rygiel, Gabriel Szmyd, Albert Szymański, Hanna Wolańska, Antoni Wolański, Martyna Zimoń.

Opiekunami podczas wyjazdu byli nauczyciel historii - Pan Lesław Błaż oraz wychowawca klasy V Marek Grządziel.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz odwiedzimy to zaciszne miejsce a kolekcja Pana Tomasza Kędry będzie z roku na rok większa.

Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.