Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Dzień Dziecka z Fundacją Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!
Dzień Dziecka z Fundacją Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak [ZDJĘCIA]
fot. Marek Wójcik

W niedzielę, 9.06.2019, na terenie basenu odkrytego w Brzozowie, odbył się piknik rodzinny z okazji dnia dziecka. Niedzielne popołudnie upłynęło w świetnej atmosferze. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu. Pogoda dopisała. Było wspaniale.

Na początku wszystkich zaproszonych gości, dzieci i rodziców powitali – p. Andrzej Bieńczak – prezes Fundacji, p. Bożena Bieńczak – wiceprezes Fundacji, p. Dorota Prokopska-Oleniacz – kierownik Małej Akademii Życia oraz p. Dominika Rzepka – koordynator projektu „Młodzież na 5+”.

Na niedzielnym pikniku pokazaliśmy jak wygląda praca i zabawa w Małej Akademii Życia, należącej do Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Na stoiskach można było popróbować swoich sił w różnego rodzaju warsztatach.

- Warsztaty artystyczne:
  1. Malarskie – pod opieką p. Agnieszki Mrozek - artystki o wszechstronnych uzdolnieniach (dekoratorka, florystka, nauczycielka, projektantka autorskiej biżuterii, poetka oraz instruktorka zajęć artystycznych m. in. w naszej Fundacji). Na jej stoisku każdy mógł poczuć się artystą. Dzieciom szczególnie podobało się malowanie na folii stretch.
  2. Ozdobne pudełeczka - pod opieką p. Anny Brodzickiej – Woźniak – Handemade by Ann - w Wiosce Dziecięcej pod jej okiem co roku powstają przepiękne kartki świąteczne, exploding – boxy. Na tym stoisku artystycznym można było stworzyć i pięknie ozdabiać różne pudełeczka z niespodzianką.
  3. Wiklina - Stanisława Herbut - warsztaty pod kierunkiem Pani Stasi cieszą się zawsze w Fundacji ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Na jej stoisku każdy mógł spróbować swoich sił w wyplataniu koszyków, flakonów, biżuterii.
- Warsztaty z dietetyki - pod okiem p. Angeliki Sowy – AS Dietetyk z Rzeszowa - Pani Angelika na zajęciach w Fundacji udziela nam cennych lekcji i wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia. Szczególnie lubimy prowadzone przez nią warsztaty kulinarne. Na stoisku pod okiem p. Angeliki każdy mógł przygotować sobie owocowego szaszłyka, spróbować pysznych zdrowych przekąsek. Dodatkowo rodzice mogli skorzystać z porady dietetycznej.

- Warsztaty z robotyki – pod okiem p. Rafała Kowalczyka – Tutorial Studio - Pan Rafał przyjeżdża do nas z Zawiercia. To prawdziwy pasjonat informatyki i nauczyciel z powołania. W Fundacji kilkakrotnie udzielał lekcji programowania oraz zaprojektował pracownię komputerową w Małej Akademii Życia. Na stoisku pokazywał bardzo ciekawe rzeczy – m.in. taniec robotów. Każdy mógł się zmierzyć z programowaniem oraz dostać buziaka od robota.

Dzieci miały możliwość korzystania w wielu atrakcji – zabawy i konkursy z nagrodami, kręcenie balonów, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie (Impresariat Artystyczny Żak z Tarnobrzega), wata cukrowa i popcorn, pyszne jedzonko i lody, które dostarczyła Restauracja MYLA. Udostępniony był również plac zabaw i kort tenisowy.

Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć wystawy zdjęć z życia Fundacji, które robiliśmy podczas różnych wydarzeń, warsztatów, wycieczek. Większość zdjęć zrobił nasza koleżanka - Weronika Pietrasz, pasjonatka fotografii, od kilku lat wolontariuszka Fundacji.

W części artystycznej wystąpili m.in. uczestnicy realizowanego projektu „Młodzież na 5+”, przygotowani przez instruktorów, którzy charytatywnie prowadzą zajęcia w Wiosce Dziecięcej.

- Grupa wokalna Sing Star – przygotowana przez Annę Rzepkę.
- Grupa teatralna CRAYONS – przygotowana przez Damiana Kierka
- Grupa taneczna Black Roses – przygotowana przez nasza koleżankę Marysię Pietrasz. Marysia, mimo choroby (cukrzyca typu I), ma piękną pasję, którą jest taniec. Od kilku miesięcy pod jej okiem ciężko trenujemy i na pikniku pokazaliśmy przygotowany przez Marysię jej autorski układ. Marysia jest laureatką wielu konkursów i przeglądów tanecznych jako członek zespołu dziecięco – młodzieżowego przy Brzozowskim Domu Kultury.

Wystąpili też uczestnicy Akademii Kreatywnego Rozwoju: Kamila Wolanin (śpiew) - uczennica SP w Górkach, Szymon Rzepka (śpiew) – uczeń SP w Brzozowie oraz nasza koleżanka z Młodzieżowej Rady Fundacji: Malwina Zdziarska (taniec) – uczennica SP w Grabownicy.


Gościnnie wystąpiła Aleksandra Kędra - uczennica SP1 w Humniskach, osiągająca imponujące sukcesy, laureatka ponad 60 konkursów wokalnych ogólnopolskich i międzynarodowych. Marysia Pietrasz w duecie z Oliwią Mielcarek zaprezentowały się przepięknie. Marysia zatańczyła swój autorski układ, a Oliwka pięknie zaśpiewała. Oliwka jest uczennicą SP w Starej Wsi, młodą artystką, bierze udział w różnych imprezach kulturalnych i konkursach osiągając wspaniałe sukcesy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji pikniku: Panu Burmistrzowi Brzozowa – Szymonowi Stapińskiemu, Panu Bogdanowi Dytko – dyrektorowi MOSIR, pracownikom kompleksu basenu odkrytego, Firmie Eleo – Budmax i marketowi budowlanemu PSB Mrówka, instruktorom, prowadzącym warsztaty i pokazy, paniom animatorkom: p. Annie Rzepce i Annie Brodzickiej - Woźniak, instruktorom, którzy przygotowali grupy do występów, Oli Kędrze za gościnny występ, Brzozowskiemu Domowi Kultury, panu Piotrowi Paczkowskiemu i paniom pielęgniarkom z SPZOZ w Brzozowie, panom ochroniarzom z firmy POGLESZ. Dziękujemy również współpracującym szkołom, przedszkolom, pedagogom, lokalnym mediom. W organizacji i przebiegu pikniku brało udział ponad trzydziestu wolontariuszy Fundacji. Szczególnie im dziękujemy. Dziękujemy bardzo naszym rodzicom za poświęcony czas i nieocenioną pomoc podczas imprezy. Dziękujemy wszystkim przybyłym za uczestnictwo i świetną zabawę.

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka oraz wiele działań i warsztatów, naszych inicjatyw, od czerwca ubiegłego roku realizowanych jest w ramach projektu „Młodzież na 5+”, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
Młodzieżowa Rada Fundacji
Komentarze
  • Super warsztaty dietetyczne
    Pani Angelika przeprowadziła super warsztaty serdecznie polecam www.asdietetyk.pl
    Justyna / 2019-06-11 11:22 110 [+] 120 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.