Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia "Młodzi dla Brzozowa" [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!
Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia "Młodzi dla Brzozowa" [ZDJĘCIA]

Dnia 18 kwietnia bieżącego roku z inicjatywy grupy młodych mieszkańców Gminy Brzozów odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia Młodzi Dla Brzozowa – powołanego w celu rozwoju naszej okolicy. Inicjatorami Stowarzyszenia są młodzi mieszkańcy Gminy Brzozów , którzy zjednoczeni chcą podjąć się wyzwania zmiany naszego otoczenia na lepsze.

Spotkanie założycielskie otworzył Kamil Leśniak. Po dyskusji na temat kształtu oraz treści statutu zostały podjęte m.in uchwały w sprawie powołania stowarzyszenia, uchwalenia statutu oraz uchwała o wyborze zarządu w składzie:

Prezes – Michał Rzepka
Wiceprezes – Aleksandra Władyka
Skarbnik – Kamil Leśniak
Sekretarz – Patryk Bąk
Członek zarządu – Jakub Szczepek

Po okresie oczekiwania na dopełnienie wszelkich formalności administracyjnoprawnych w dniu 31.05.2019r. Stowarzyszenie Młodzi Dla Brzozowa stało się pełnoprawnym stowarzyszeniem rejestrowym i figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Misją stowarzyszenia jest podjęcie działań w celu rozwoju Brzozowa i okolic, poprzez m.in.

- działalność na rzecz rozwoju społecznego, gospodarczego, kulturalnego i sportowego Gminy Brzozów.
- budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz integracja społeczności lokalnej.
- prowadzenie działalności edukacyjnej zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspieranie i pomoc w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych
- promowanie idei samorządności oraz wspieranie inicjatyw lokalnych
- promocja i organizacja wolontariatu, a także akcji charytatywnych
- wspieranie osób niepełnosprawnych i wykluczonych
- aktywność w sferze kultury i sztuki

„Sam pomysł utworzenia stowarzyszenia, które skupia młodych ludzi z terenu Gminy Brzozów, powstał jeszcze w 2017 roku; miało to związek z regularnie docierającymi do nas głosami naszych rówieśników, którzy również odczuwali potrzebę typowo młodzieżowej inicjatywy, działającej w zakresie społeczno-kulturowym. Wychodząc im naprzeciw, postanowiliśmy stworzyć ową grupę: młodych, pomysłowych i gotowych do działania osób, która pomoże w integracji mieszkańców naszego obszaru; a wszystko to dla dobra naszej małej Ojczyzny.” – mówi Michał Rzepka, prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Brzozowa.”


„Stowarzyszenie Młodzi dla Brzozowa, powstało z chęci stworzenia zgranej lokalnie społeczności, która będzie starać się tworzyć zróżnicowane wydarzenia w dziedzinie sportu, rekreacji, edukacji, kultury oraz przede wszystkim połączenia tego z celami charytatywnymi. Chcemy pokazać, że zabawa i pomoc innym może iść w parze. Zgodnie z statutem stowarzyszenia, taka jest nasza misja w gminie Brzozów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i współpracy.” - stwierdza Kamil Leśniak, Skarbnik stowarzyszenia.

„Młodzi Dla Brzozowa to mieszanka ludzi o ciekawych charakterach, przeróżnych zainteresowaniach i nietuzinkowych spojrzeniach na świat. Ta różnorodność wpływa pozytywnie na pomysły i siłę działania naszego stowarzyszenia. W tym momencie realizujemy ciekawe projekty które poznają państwo niebawem. Zachęcamy Was do współpracy i dzielenia się pomysłami.” – podkreśla Jakub Szczepek, członek zarządu stowarzyszenia.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych, mających pomysły i chęć do ich realizacji oraz szeroko rozumianej pomocy jak i samego rozwoju stowarzyszenia. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, które mogą odzwierciedlić nasze cele statutowe.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
 • Gratulacje!
  Szanowni Młodzi, gratuluję inicjatywy. Oby nie skończyło się tylko na powołaniu stowarzyszenia. Mam nadzieję, że wiecie już jak chcecie osiągnąć Wasze cele. Sugeruję, aby do programu pracy stowarzyszenia dodać jeszcze podejmowanie skutecznych działań na rzecz poprawy powietrza w gminie Brzozów. W tak koszmarnie śmierdzącym otoczeniu trudno żyć ludziom starszym, w średnim wieku i chyba również Wam. Czekam na efekty działań. Życzę powodzenia!
  Maryla / 2019-06-08 13:36 159 [+] 157 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Brawo
  Tak trzeba żyć
  Brawo / 2019-06-08 18:03 175 [+] 156 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • ???
  Młodzi dla Brzozowa ... tylko dlaczego spotkacie się w budynku w Bliznem? W Brzozowie nie ma dla Was lokum ? Nie to żebym miał coś przeciw, tylko śmiesznie to wygląda
  Piotr / 2019-06-09 15:44 174 [+] 194 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.