Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

W sobotę, dębiccy policjanci zatrzymali 2 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Ta liczba pokazuje, jak ważne są stałe kontrole, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie". Teraz ich sprawami zajmie się sąd.

Tylko podczas soboty policjanci zatrzymali 2 pijanych kierowców. Pierwszy z nich był sprawcą zdarzenia drogowego w Zasowie. Na miejscu okazało się, że samochód marki Rover, zjechał z drogi i uderzył w mostek. Kierujący został zatrzymany w Wiewiórce, był nim 21-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile.

1,6 promila alkoholu w organizmie miał kierujący fiatem punto, 43-letni mieszkaniec Brzostka, który został zatrzymany na jednej z posesji w Kleciach. Mężczyzna na widok radiowozu, chcąc uniknąć kontroli drogowej zjechał z drogi i chciał ukryć się na terenie budynku gospodarczego przydrożnej posesji.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Nietrzeźwi kierowcy za swoje czynny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 
Źródło: KPP Dębica