Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

41-latek odpowie za posiadanie i uprawę marihuany [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
41-latek odpowie za posiadanie i uprawę marihuany [ZDJĘCIA]

Kryminalni z sędziszowskiego komisariatu zatrzymali 41-latka, który posiadał i uprawiał substancje zabronione. Podczas przeszukania, w jego domu, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko kilogram suszu roślinnego. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci z sędziszowskiego komisariatu otrzymali informację o mężczyźnie, który w jednej z miejscowości w gminie Ropczyce, miał uprawiać konopie indyjskie. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Pojechali pod ustalony adres.

Podczas przeszukania posesji należącej do 41-latka, funkcjonariusze znaleźli nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Krzaki zasadzone były w doniczkach, a także za budynkiem gospodarczym. Ponadto, w jego domu, policjanci zabezpieczyli blisko kilogram suszu roślinnego.

Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczyli niezbędne ślady. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wszczęto śledztwo i przedstawiono mężczyźnie zarzut posiadania oraz uprawy środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Za to przestępstwo grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Ropczyce