Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Wieczorna przejażdżka bmw. Bez prawa jazdy i w towarzystwie poszukiwanego listem gończym [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Wieczorna przejażdżka bmw. Bez prawa jazdy i w towarzystwie poszukiwanego listem gończym [ZDJĘCIA]

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali kierującego bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli wyszło na jaw, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód jest niesprawny technicznie. Ponadto okazało się, że współpasażer bmw jest poszukiwany listem gończym.

Wczoraj po godz. 20, policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło rozpędzone bmw, które w terenie zabudowanym poruszało się z prędkością 98 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 23-letni mieszkaniec gminy Korczyna.

Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i nigdy nie uczestniczył w kursie nauki jazdy. Ponadto okazało się, że opony jego bmw są nadmiernie zużyte, przez co korzystanie z pojazdu stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z fatalnym stanem technicznym bmw, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, podejmując decyzję o konieczności odholowania samochodu. Dodatkowo, poinformowali kierującego o sporządzeniu wniosku o ukaranie i skierowaniu jego sprawy do sądu.

Jednak to nie koniec konsekwencji wieczornej przejażdżki bmw. Podczas sprawdzenia w systemie informatycznym wyszło na jaw, że 20-letni współpasażer pojazdu jest osobą poszukiwaną listem gończym. Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi kilkanaście najbliższych miesięcy.
Źródło: KMP Krosno