Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Rusza akcja Straży Leśnej „Bezpieczny Las 24"

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Rusza akcja Straży Leśnej „Bezpieczny Las 24"
Pożar lasu. Fot. Eryk Eryk Maziarski Nadleśnictwo Tuszyma

W poniedziałek 27 maja rusza ogólnopolska akcja Straży Leśnej „Bezpieczny Las 24”. Na terenach nadleśnictw zostaną opracowane plany reagowania na wszelkie naruszenia przepisów przeciwpożarowych.

- Biorąc pod uwagę obecną sytuację kryzysową spowodowaną ciągłym zagrożeniem pożarowym w lasach, jednym z głównych zadań Straży Leśnej w ramach działań kontrolno-prewencyjnych będzie identyfikacja zagrożeń i zapobieganie celowym podpaleniom lasów – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia w RDLP w Krośnie. – Obejmuje to również egzekwowanie przestrzegania obowiązujących przepisów przez osoby przebywające na terenach leśnych.

Akcja będzie przeprowadzona we współpracy z Policją, Państwową Strażą Rybacką, Państwową Strażą Łowiecką, Strażą Parków Narodowych, Strażą Miejską i Strażą Graniczą, również w dni wolne od pracy.

Według statystyk dotyczących sytuacji pożarowej na terenie RDLP w Krośnie na dzień 22 maja, tylko na terenie Dyrekcji krośnieńskiej odnotowano 11,38 ha pożarów lasu. Na podstawie powierzchni objętej przez ogień, jeden z pożarów zakwalifikowany został jako pożar średni, cztery jako pożary małe, a dwa ugaszone w zarodku.

Akcja potrwa do 10 czerwca bieżącego roku.
 
Źródło: RDLP Krosno, Tekst: Paulina Pawłowska