Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Policjanci odnaleźli dwóch zaginionych mężczyzn

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Policjanci odnaleźli dwóch zaginionych mężczyzn

Kilkunastu policjantów było zaangażowanych w poszukiwania osób, które zaginęły w powiecie lubaczowskim, w miniony wtorek. Funkcjonariusze najpierw przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 29-latka, a kilkanaście minut później 49-letniego mężczyzny. W obu przypadkach finał poszukiwań okazał się szczęśliwy.

We wtorek, lubaczowscy policjanci dwukrotnie poszukiwali zaginionych osób. Około godz. 20, dyżurny otrzymał informację o zaginięciu 29-letniego mieszkańca naszego powiatu. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu, poszedł w nieznanym nikomu kierunku i nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. Ze zgłoszenia wynikało, że jego życie może być zagrożone.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Sprawdzali miejsca, gdzie mógł pójść 29-latek. O zaginięciu mężczyzny, zostali powiadomieni także funkcjonariusze z sąsiednich powiatów. Po ponad trzech godzinach od otrzymania zgłoszenia, zaginiony został odnaleziony przez policjantów z Jarosławia, na terenie miejscowości Szówsko.

Kilkanaście minut później, funkcjonariusze z Lubaczowa przyjęli podobne zgłoszenie. Tym razem zaginął 49-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. I w tym przypadku liczyła się każda minuta, ponieważ życie mężczyzny mogło być zagrożone.

Policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą. W trakcie podjętych czynności mundurowi po niespełna dwóch godzinach odnaleźli 49-latka.
Obaj mężczyźni otrzymał fachową pomoc.

Pamiętajmy!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl
Źródło: KPP Lubaczów