Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Sądowy zakaz i ponad 2 promile alkoholu w organizmie 45-letniego kierowcy

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Sądowy zakaz i ponad 2 promile alkoholu w organizmie 45-letniego kierowcy

Policjanci z krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec nietrzeźwego kierowcy dostawczego renaulta. W trakcie kontroli okazało się, że 45-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godz.16, policjanci krośnieńskiej drogówki patrolowali odcinek drogi krajowej nr 28 w miejscowości Moderówka. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił dostawczy renault, który miał bardzo niskie ciśnienie opony jednego z kół. Kierujący pojazdem, wjechał na parking przy stacji benzynowej i nie zwracając uwagi na powstałą usterkę, poszedł na zakupy.

Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Policyjne badanie 45-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto, podczas sprawdzenia w systemie informatycznym wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za niestosowanie się do wyroku sądu, za które ustawodawca przewidział karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, w związku z nowelizacją przepisów kodeksu karnego, sąd może orzec przepadek dostawczaka, który w konsekwencji przeprowadzonej interwencji został odholowany.
Źródło: KMP Krosno