Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Policyjne działania z wykorzystaniem drona [FILM] [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Policyjne działania z wykorzystaniem drona [FILM] [ZDJĘCIA]

Przed nami długi majowy weekend i dni wolne od pracy. Wiele osób zdecyduje się ten czas spędzić poza miejscem zamieszkania. Za kilka dni ruch na bieszczadzkich drogach znacznie się zwiększy. Spodziewamy się, że powiat leski odwiedzą turyści z całej Polski. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, policjanci będą monitorować sytuację na drogach i wykorzystywać posiadany sprzęt, w tym drona.
Policyjne drony coraz częściej wykorzystywane są do różnych zadań. Sprawdzają się min. w działaniach poszukiwawczych, ale bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są także przez policjantów ruchu drogowego. Przy ich wykorzystaniu funkcjonariusze monitorują stan bezpieczeństwa i ujawniają przewinienia uczestników ruchu drogowego.

Przygotowując się do majowego weekendu, a tym samym do rozpoczęcia sezonu turystycznego, który na terenie naszego powiatu potrwa do października, wczoraj, policjanci ruchu drogowego, na terenie powiatu bieszczadzkiego przeprowadzili działania z wykorzystaniem policyjnego dron. Dzięki nowoczesnej technice, mundurowi obserwowali uczestników ruchu drogowego. Tego typu działania skierowane są przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych.

Bezzałogowe statki powietrzne rejestrują wykroczenia w ruchu drogowym m.in. takie jak:
 
  • Przejazd na czerwonym świetle
  • Niezastosowanie się do znaku STOP
  • Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu lub omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu
  • Niewłaściwe wyprzedzanie – na podwójnej linii ciągłej lub przed i na przejściu dla pieszych albo na skrzyżowaniu
  • Nieprawidłowe zachowanie odstępu
  • Nieuprawnione korzystanie z buspasów
  • Naruszenie zakazu wjazdu za sygnalizator nadający czerwone światło na przejeździe kolejowo-drogowym
  • Korzystanie z telefonu komórkowego podczas kierowania samochodem.
Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zróbmy wszystko, aby nasz majowy wypoczynek był bezpieczny!
Źródło: KPP Lesko