Dzisiaj jest: 26.5.2024, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Dwaj mężczyźni w rękach podkarpackich poszukiwaczy

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Dwaj mężczyźni w rękach podkarpackich poszukiwaczy

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. To 33-latek z powiatu rzeszowskiego i 18-letni mieszkaniec Przemyśla. Obaj trafili do zakładów karnych, gdzie spędzą zasądzone kary pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek, policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób skazanych za najcięższe przestępstwa, na terenie powiatu przemyskiego, zatrzymali 33-latka. W maju 2021 roku, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, pozbawił wolności innego mężczyznę. Pod pozorem spotkania, zwabił go w ustronne miejsce i wspólnie z innymi osobami, obezwładnili pokrzywdzonego i przetrzymywali przez kilka godzin. W trakcie pozbawienia wolności poszkodowany był wielokrotnie kopany oraz zadawane były mu uderzenia po całym ciele. Za popełnione przestępstwa Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał mieszkańca powiatu rzeszowskiego na karę 3 lat i 4 miesięcy pozbawiania wolności.

W związku z tym, że 33-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został za nim wydany list gończy, a w marcu bieżącego roku, sprawę do dalszego prowadzenia przejęli podkarpaccy „łowcy głów”. Dzięki intensywnej pracy, funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiego w Rzeszowie ustalili, że poszukiwany mężczyzna przebywa na terenie powiatu przemyskiego. 33-latek był zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad trzy lata.  

Dwa dni później, podkarpaccy poszukiwacze, zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przemyślu, celem odbycia  kary 1,5 roku pozbawienia wolności, za rozbój. W sierpniu 2023 roku, na terenie Przemyśla, wspólnie z innymi osobami, groził pokrzywdzonym nożem, a następnie zabrał wartościowe rzeczy, jakie przy sobie mieli.

Funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna, od kilku miesięcy, ukrywa się na jednej z posesji na terenie powiatu przemyskiego. W miniony czwartek, policjanci pojechali w wytypowane miejsce. 18-latek nie chciał otworzyć drzwi do domu, a chcąc uniknąć zatrzymania schował się za łóżkiem, w jednym z pokoi. Determinacja kryminalnych doprowadziła do jego zatrzymania. Mieszkaniec powiatu przemyskiego również trafił do zakładu karnego.
Źródło: KWP