Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego

Około 2,7 promila alkoholu w organizmie miał kierujący mazdą. Mężczyzna został ujęty w przez świadków, którzy uniemożliwili mu wyjazd z jednego z krośnieńskich parkingów i powiadomili Policję.

W sobotę około godz. 20, dyżurny komendy otrzymał informację, że na jednym z parkingów przy ul. Bohaterów Westerplatte w Krośnie, doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Chwiejący się na nogach mężczyzna, wsiadł do zaparkowanego samochodu i próbował odjechać. 

Nietypowa sytuacja zwróciła uwagę świadków, którzy skutecznie uniemożliwili kierującemu próbę wyjazdu z parkingu, wyciągając kluczyk ze stacyjki samochodu i alarmując o zdarzeniu Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący mazdą to 38-letni mieszkaniec gminy Korczyna. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 38-latkowi grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.
Źródło: KMP Krosno