Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani przez policjantów

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani przez policjantów

Pijani kierujący zostali zatrzymani przez policjantów. Mając w organizmach znaczną ilość alkoholu wsiedli za kierownicę i podróżowali po drogach powiatu sanockiego. Mężczyźni utracili już prawa jazdy. Za niezgodne z prawem zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W piątek, po godz. 19, w Zagórzu na ul. Batorego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Podczas rozmowy z mężczyzną policjant wyczuł od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28-latka prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę wskazanej osobie. W najbliższych dniach zostanie przesłuchany.

Kolejnego dnia, po godz. 13, w miejscowości Trepcza na ul. Sanockiej, policjanci z sanockiej drogówki zauważyli samochód marki Suzuki. Zatrzymali go do kontroli kierującego tym pojazdem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 48-letni mieszkaniec powiatu sanockiego miał w organizmie prawie promil alkoholu. Mężczyzna również został przekazany wskazanej osobie pod opiekę. Wkrótce zostanie przesłuchany. 

Wczoraj w nocy, w Sanoku na ul. Dmowskiego doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci zastali samochód bmw wraz z kierującym, 20-letnim mieszkańcem powiatu wrocławskiego. Samochód znajdował się częściowo na pasie zieleni. Znak drogowy, dwie latarnie  oraz słupki oddzielające jezdnię od chodnika były uszkodzone. Ślady wskazywały, że to kierujący bmw jest sprawcą tych zniszczeń. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 20-latek został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia, uspokojenia się i złożenia wyjażnień.

Nietrzeźwym kierującym zostały zatrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Za czyny niezgodne z przepisami prawa odpowiedzą przed sądem.
Źródło: KPP Sanok