Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Ukraińska fałszywka ujawniona na przejściu granicznym w Korczowej

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Ukraińska fałszywka ujawniona na przejściu granicznym w Korczowej

Funkcjonariusze SG z placówki w Korczowej zatrzymali fałszywy dowód rejestracyjny. Dokumentem posłużył się cudzoziemiec wyjeżdżający z Polski.

29 listopada do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 45-letni obywatel Rumunii. Cudzoziemiec przewoził na lawecie samochód marki Audi. To właśnie ten pojazd wzbudził wątpliwości mundurowych. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowości w dowodzie rejestracyjnym. Jak się okazało, dokument wydany rzekomo przez władze Ukrainy został podrobiony. Dodatkowo podczas dalszej kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że jego maska pochodzi z audi utraconego na terenie Niemiec.

Element pojazdu oraz nieprawdziwy dokument zostały zatrzymane. Cudzoziemca przesłuchano w charakterze świadka, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych ponad 490 fałszywych dokumentów, w tym blisko 50 dowodów rejestracyjnych.
 
Źródło: BiOSG