Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Kierowali mimo braku uprawnień

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Kierowali mimo braku uprawnień

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie tylko w miniony wtorek zatrzymali pięć osób, które nie miały uprawnień do kierowania pojazdami. Wśród nich byli nie tylko kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę pomimo sądowego zakazu, ale również Ci, którzy nigdy nie mieli prawa jazdy, a także tacy, którzy mieli wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień.

Wczoraj, tuż po godz. 8, w Opace, policjanci z lubaczowskiej drogówki, zatrzymali do kontroli samochód marki Seat. Okazało się, że 37-letnia kierująca pojazdem, zdecydowała się usiąść za kierownicą, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Natomiast, po godz.11, dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ul. Szopena w Lubaczowie. Po przyjeździe na miejsce kolizji, okazało się, że kierujący audi, wykonując manewr cofania nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego najechał na osobowego opla. To nie jedyne przewinienie sprawcy kolizji. W trakcie interwencji okazało się, że 32-letni mężczyzna posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Sprawa trafi do sądu.

Tego samego dnia, przed godz. 12, policjanci z ogniwa ruchu drogowego, w Kobylnicy Wołoskiej zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen. Jak się okazało, 57-letni kierujący pojazdem, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie. Mężczyzna po raz kolejny za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Również we wtorek, po godz. 16, w Lubaczowie, policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego oplem. 62-latek siedzący za kierownicą pojazdu, nie posiadał uprawnień do kierowania. Sprawa trafi do sądu.

Po godz. 19.30, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Narolu, zatrzymali do kontroli 30 -letniego kierującego mazdą, który usiadł za kierownicą nie posiadając do tego uprawnień. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
 
Źródło: KPP Lubaczów