Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Ćwiczenia służb w Zagórzu [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Ćwiczenia służb w Zagórzu [ZDJĘCIA]

Doskonalenie współpracy miedzy służbami w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej o charakterze terrorystycznym było głównym celem ćwiczeń, które w piątkowe popołudnie odbyło się w Zagórzu. Na terenie stacji kolejowej w Zagórzu oraz moście kolejowym w Zasławiu, odbyły się symulacje, podczas których służby mogły ćwiczyć szybkie reagowanie na akty terroru.

Symulowane zdarzenia o charakterze terrorystycznym - podłożenie ładunku wybuchowego na moście kolejowym na rzece San w Zasławiu,wypadek komunikacyjny, detonacja samochodu osobowego, a także poszukiwania sabotażystów oraz osób, które oddaliły się z miejsca zdarzenia.

Organizatorem ćwiczeń był Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku wspólnie z Bieszczadzkim Pogotowiem Ratunkowym oraz Uczelnią Państwową im. Jana Grodka w Sanoku. Oprócz Policji w ćwiczeniach uczestniczyły jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego jak również jednostki Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Grupa Operacyjno - Interwencyja SOK, Centralne Biuro Śledcze Policji, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji, Służby Ochrony Państwa, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz jednostki służb specjalnych. W ramach przedsięwzięcia używano pojazdów uprzywilejowanych i specjalnych, wozów pożarniczych a także jednostek specjalnych wyposażonych w broń, amunicję oraz środki do pozorowania wybuchów i wystrzałów.

W ten sposób, poprzez praktyczne działanie, służby uczą się charakteryzować zagrożenia, dokonywać analizy sił i środków wykorzystywanych do obsługi sytuacji kryzysowych, właściwych procedur na wypadek wystąpienia aktów terroru i zapobiegania takim zdarzeniom.
Źródło: KPP Sanok