Dzisiaj jest: 19.5.2022, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Krosno

1 2 38

Majówka z niedźwiedziem [ZDJĘCIA]
Majówka z niedźwiedziem [ZDJĘCIA]
 • Tegoroczna majówka w Gminie Adamówka rozpoczęła się 30 kwietnia imprezą w Majdanie Sieniawskim, gdzie zorganizowano Święto Drewna i Lasu „Majdańskie Paleciaki 2022”. Gmina Adamówka, której lesistość wynosi prawie 50 %, w dużej mierze związana jest z lasem i drewnem. Niewątpliwie słynie z aktywnego wykorzystania dóbr lasu, gdzie silne tradycje około leśne podtrzymywane są od kilku stuleci.
 • Wkrótce kończą aklimatyzacje bieszczadzkie żubrzyce, które 7 kwietnia trafiły w bułgarskie Rodopy, gdzie wkrótce dołączą do żyjącego tam stada dzikich pobratymców. Trzy samice pochodziły ze stada w dolinie Sanu w Nadleśnictwie Lutowiska. W Rodopach od 2019 roku żyło 12 żubrów w stanie wolnym. To stado założycielskie jest sukcesywnie uzupełniane kolejnymi osobnikami.
 • Tegoroczne warunki pogodowe sprawiły, że prace zalesieniowe i odnowieniowe, zwłaszcza w nadleśnictwach górskich regionu, zaczęły się później niż przed rokiem, bowiem w wyższych partiach dłużej zalegał śnieg. Obecnie trwają prace w nadleśnictwach nizinnych, gdzie śniegu tej zimy było niewiele, natomiast rozpoczynają się prace w górach.
 • Około 2,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca audi, która wjechała do przydrożnego rowu w Krościenku Wyżnym. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, 38-latka oddaliła się z miejsca zdarzenia, jednak szybko została zatrzymana. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.
 • Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo dotyczące wyłudzenia pieniędzy z tzw. tarczy antykryzysowej. Funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego przedsiębiorcę, który usłyszał zarzuty wyłudzenia blisko 650 tys. złotych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.
 • Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 71-letni sprawca kolizji drogowej na jednym z krośnieńskich skrzyżowań. Ford, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna, zderzył się z oczekującym na zielone światło volkswagenem.
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Jedliczu. Kierujący audi potrącił znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych 13-latka. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.
 • Krośnieńscy policjanci prowadzili wczoraj wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez egzekwowanie obowiązku przestrzegania ograniczeń prędkości.
 • Dwie nastolatki ucierpiały w wyniku potrącenia przez samochód osobowy na ul. Wisłoczej w Krośnie. Poszkodowane, z niezagrażającymi życiu obrażeniami, trafiły do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
 • Gdybyś się dowiedział, że sam masz największy wpływ na zdrowie to co byś zrobił? Czy wiesz od czego zacząć? Czy istnieją proste, sprawdzone i bezpieczne sposoby? Czy masz już dosyć, jesteś zmęczony, szukasz wsparcia?
 • Policjanci niemal codziennie spotykają się z kierującymi, którzy lekceważąc obowiązujące przepisy, stają się realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Tylko wczoraj, funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Pierwszy był pijany, a drugi – pędząc w terenie zabudowanym 112 km/h, wyprzedzał na przejściu dla pieszych.
 • Krośnieńscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z miłośnikami białego szaleństwa, które zorganizowano na terenie stacji narciarskiej w Chyrowej. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", mundurowi promowali odpowiedzialne zachowania wśród najmłodszych narciarzy, organizując konkurs plastyczny dla uczestników spotkania.
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Niepodległości w Krośnie. Kierujący oplem potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście 61-letnią pieszą. Poszkodowana kobieta z niegroźnymi obrażeniami trafiła do szpitala.
 • Kilkudziesięciu strażaków, ratownicy i policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Iskrzyni, z udziałem opla i ciężarowej cysterny. 43-letnia kierująca osobówką z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Przez kilkanaście godzin droga krajowa nr 19 w miejscu wypadku była zablokowana.
 • Zablokowany jest odcinek drogi krajowej nr 19 w miejscowości Iskrzynia, gdzie doszło do zderzenia osobowego opla z cysterną. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Policjanci organizują objazdy.
 • 63-letni kierujący samochodem ciężarowym, na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, wyprzedził dwie osobówki. Mężczyzna twierdził, że wyprzedzone przez niego pojazdy jechały zbyt wolno, przez co stwarzały zagrożenie w ruchu. Policjanci nałożyli na kierującego ciężarówką wysoki mandat.
 • Jedliccy policjanci zatrzymali 29-latka, który kierując volkswagenem wjechał do przydrożnego rowu, a potem oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 29-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie.
 • W poniedziałek 17 stycznia o godz. 8.00 pod Szpitalem Wojewódzkim w Krośnie odbyła się zaplanowana konferencja prasowa Konfederacji z udziałem Posła z okręgu 2 - Grzegorza Brauna. Inspiracją do zabrania głosu w obronie pracowników medycznych i niemedycznych w szpitalu, były zgłoszenia mieszkańców do biura poselskiego Posła Janusza Korwin-Mikke oraz Posła Grzegorza Brauna, w związku z postępującą...
 • Krośnieńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podróżowali audi. Okazało się, że samochód został skradziony kilkanaście godzin wcześniej w rejonie Strzyżowa. Jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

1 2 38