Dzisiaj jest: 12.5.2021, imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Krosno

1 2 34

Odtworzyli dawny staw w lesie [ZDJĘCIA]
Odtworzyli dawny staw w lesie [ZDJĘCIA]
 • Słoneczna aura zachęca działkowców do porządkowania pól i przydomowych ogrodów poprzez wypalanie traw. Policjanci apelują o rozsądek, gdyż ogień może bardzo szybko rozprzestrzenić się na sąsiednie pola i domostwa, stwarzając zagrożenie dla życia ludzi i zwierząt. Funkcjonariusze przypominają ponadto, że wypalanie traw stanowi jedną z podstawowych form niszczenia środowiska.
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 25 kwietnia w Rymanowie. W zderzeniu pojazdu typu mikrocar z terenowym suzuki, jedna osoba odniosła poważne obrażenia i została przetransportowana do szpitala.
 • Pomimo realizacji policyjnych kampanii oraz medialnych doniesień piętnujących zachowania nietrzeźwych kierujących, wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Coraz częściej dochodzi również do przypadków tzw. „obywatelskiego ujęcia” sprawców przestępstw i wykroczeń.
 • Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego przy jednym z krośnieńskich skrzyżowań. W kolizji nissana z fordem obrażenia odniosła pasażerka jednego z pojazdów. Uczestnicy byli trzeźwi.
 • 22 kwietnia to obchodzony przez międzynarodową społeczność Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne jego hasło przewodnie brzmi: „Przywróć naszą Ziemię”. Tym razem, z powodu trwającej pandemii, nie odbędą się żadne plenerowe imprezy, akcje sadzenia czy sprzątania lasu. Warto jednak w tym dniu zastanowić się, co każdy z nas może zrobić dla naszej planety. Organizatorzy Dnia Ziemi od lat głośno domagają się...
 • Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia seata z volkswagenem w miejscowości Wróblik Szlachecki. Pasażer jednego z pojazdów odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Kierujący seatem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.
 • Trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, wymaga od nas przede wszystkim odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących przepisów. Policyjne kontrole wskazują jednak, że nie wszyscy stosują się do sanitarnych obostrzeń i w sposób krzywdzący oceniają pracę funkcjonariuszy.
 • Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący osobową kią we Wrocance. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, porzucił swój samochód i podczas pieszej ucieczki próbował sforsować rzekę. Policjanci wydobyli z wody 37-latka i zatrzymali go. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi nawet 2 lata więzienia.
 • Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Króliku Polskim. W zdarzeniu śmierć poniósł 36-letni motocyklista.
 • Zatrzymani zostali kierowcy guada i crossa, którzy w miniony wtorek 6 kwietnia urządzili sobie nielegalny rajd w rezerwacie „Mójka” (leśnictwo Kąkolówka, Nadleśnictwo Strzyżów). Jeden z nich usiłował staranować strażnika leśnego zatrzymującego ich do kontroli.
 • Towarzyskie spotkanie dwójki znajomych swój finał miało w policyjnym areszcie. Najpierw para razem piła, gdy doszło między nimi do sprzeczki, mężczyzna chcąc żeby kobieta opuściła jego dom, fałszywie zgłosił, że zraniła go nożem. Kiedy 42-latka trafiła do wytrzeźwienia, pijany 41-latek postanowił ją odzyskać i przyjechał po nią pod komendę.
 • Policjanci wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka kilogramów zabronionych substancji, m.in. amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz blisko 6 tysięcy tabletek ecstasy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
 • Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia toyoty z oplem, na jednym z krośnieńskich skrzyżowań. Dwoje uczestników wypadku odniosło obrażenia i zostało przetransportowanych do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.
 • Pierwszy dzień wiosny to także Międzynarodowy Dzień Lasów. Tego dnia wystartuje ogólnopolska kampania „Łączą nas Drzewa”. Przez prawie półtora miesiąca, do końca kwietnia, w wielu miejscach w Polsce zostaną posadzone drzewa i odbędzie się szereg leśnych imprez.
 • Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący toyotą, który podróżował krajową 19 przez Miejsce Piastowe. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.
 • Krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych o włamania do siedziby firmy w Szczepańcowej. Przestępcy ukradli elektronarzędzia i sprzęt komputerowy o łącznej wartości ponad 60 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych przedmiotów, a członkowie złodziejskiej grupy zostali tymczasowo aresztowani.
 • Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą realizowali sprawę nieuprawnionego udostępnienia danych objętych tajemnicą bankową. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów byłej pracownicy banku. 28-letniej podejrzanej grozi milionowa kara grzywny oraz więzienie.
 • Leśnicy, przewodnicy górscy i członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Galicja” wzięli udział w spotkaniu przypominającym o bitwie, jaka 12 marca 1915 roku rozegrała się na górze Manyłowa (teren Nadleśnictwa Baligród). Jego celem było uczczenie poległych i robocza dyskusja na temat sposobu upamiętniania tragicznych wydarzeń sprzed lat.
 • Policjanci zatrzymali 45-latka, który jest podejrzany o dokonanie serii kradzieży na terenie Krosna i Łężan. Mężczyzna kradł rowery, sprzęt elektroniczny, dokumenty, pieniądze, a także usiłował ukraść dwa samochody. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

1 2 34

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.