Dzisiaj jest: 31.5.2023, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Sanok

1 2 62

Utrudnienia w ruchu: Wyścig kolarski w niedzielę
Utrudnienia w ruchu: Wyścig kolarski w niedzielę
 • Zespół Sygnalistów HAGARD z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wygrał zmagania w klasie muzyki myśliwskiej (klasa MB) podczas XI Podkarpackiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”, który odbył się w sobotę 20 maja w Zespole Szkół Leśnych w Lesku. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyli sygnaliści zespołu „Echo Karpat” działającego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów...
 • Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem mechanicznym. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny niemal promil alkoholu. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Za kierowanie samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem.
 • Ustrzyccy policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, GOPR-u oraz ratownicy STORAT z psami, szukali 59-letniej pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. W piątek rano, kobieta wyszła z ośrodka i poszła w kierunku lasu. Ze względu na stan zdrowia, mogło jej grozić niebezpieczeństwo.
 • Propozycję uniknięcia kary w zamian za łapówkę złożył policjantom mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Miało to skłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Łapówka miała uchronić mężczyznę przed konsekwencjami za popełnione wykroczenie. Teraz 44-latek dodatkowo odpowie za popełnione przestępstwo.
 • Policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierując samochodem, przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że kierujący ma zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do wyroku mężczyzna odpowie przed sądem.
 • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku poszukują zaginionego Grzegorza Ścibora, 23-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Zaginiony w poniedziałek, wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.
 • Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do jakiego doszło wczoraj rano w miejscowości Bereżnica Wyżna. 53-letni mężczyzna podczas pracy został przygnieciony przez ciągnik, którym kierował. Z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.
 • Już za kilka dni wystartuje festiwal ZEW się budzi 2023. Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi Organizatorzy w porozumieniu z gminą Ustrzyki Dolne zdecydowali się przeznaczyć środki na sadzenie drzew jeszcze tej wiosny! Do akcji może przyłączyć się każdy, wystarczy w dniach 22 i 23 kwietnia kupić bilet wstępu na festiwal. Organizator od każdego sprzedanego biletu przeznaczy 10 zł na zakup sadzonek....
 • Mężczyzna wybił dwie boczne szyby w amerykańskim radiowozie, który był ozdobą terenu przy dworcu autobusowym w Sanoku i reklamą jednego z lokali. Sprawca w chwili zatrzymania był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Straty wyceniono na ponad 20 tys. zł.
 • Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do dwóch samochodów w Starym Łupkowie. Złodziej wybił szyby w pojazdach i z wnętrza zabrał znajdujące się tam przedmioty. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 3 tysiące złotych. 30-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Nietrzeźwa kierująca peugeotem doprowadziła do zderzenia z toyotą, a następnie odjechała z miejsca. Zatrzymała samochód kilka ulic dalej. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Za zachowanie niezgodne z prawem kobieta odpowie przed sądem.
 • Poważnych obrażeń doznał 20-letni kierujący, który wjechał w przydrożny przepust. Młody mężczyzna był nietrzeźwy, nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.
 • Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w Czaszynie. W wyniku uderzenia w przepust, poważnie ranny został młody kierowca volkswagena. Przetransportowano go do szpitala. Obecnie ruch odbywa się bez utrudnień.
 • Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej z sanockich firm i kradzież sejfu. W środku znajdowały się pieniądze i dokumenty. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
 • Mieszkanka gminy Lesko poprosiła wczoraj o pomoc policjantów. Kobieta nie chciała przekazać swojego wnuka pod opiekę pijanemu ojcu. Funkcjonariusze ustalili, że 33-latek, nie tylko wszczął awanturę domową, ale przyjechał pod dom teściowej swoim samochodem, mając w organizmie prawie promil alkoholu.
 • Prawidłowa postawa świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna widząc, że nietrzeźwy wsiada do samochodu i odjeżdża, pojechał za nim, aż do miejsca zamieszkania. O wszystkim poinformował policjantów. Kierujący bmw miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 37-latka zadecyduje sąd.
 • Mężczyzna, który w niedzielę w Sanoku podpalił samochód, usłyszał zarzuty. To nie jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił tego dnia. Grozi mu kara nawet kilku lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.
 • Wczoraj policjanci zostali powiadomieni o kobiecie, która z obrażeniami trafiła do leskiego szpitala. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w trakcie wędrówki przez bieszczadzkie lasy, 46-latka znalazła się zbyt blisko gawry niedźwiedzia, który ją zaatakował.

1 2 62