Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Sanok

1 2 61

Był poszukiwany listem gończym, wpadł podczas kontroli drogowej
Był poszukiwany listem gończym, wpadł podczas kontroli drogowej
 • Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lesku oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Leska przeprowadzają wspólne działania informacyjno-edukacyjne. Dotyczą one zagrożeń przeciwpożarowych na terenie miasta i gminy Lesko.
 • Na drogach powiatu sanockiego panowały wczoraj trudne warunki. Obfite opady śniegu i śliska nawierzchnia utrudniały kierującym prowadzenie pojazdów. Policjanci pracowali na miejscach kilku kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
 • Policjanci z ustrzyckiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h i aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za popełnione przestępstwo kierowcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Co roku, szczególnie w okresie zimowym, policjanci podejmują wzmożone działania, aby nieść pomoc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje niebezpieczne dla osób bezdomnych, nietrzeźwych, bezradnych i samotnych. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.
 • Policjanci podejmowali czynności wobec 68-latka, który upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.
 • Policjant, będący po służbie, uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu mężczyźnie. Kierujący peugeotem, w miejscowości Polańczyk, przejechał przez rondo pod prąd. 47-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
 • Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Wolica w powiecie sanockim. Motorowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem. Kierujący jednośladem mężczyzna został przewieziony do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.
 • Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w organizmie 46-latka blisko 1,5 promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 • Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 17-latki, o której zaginięciu sanocką Policję powiadomiła zaniepokojona rodzina. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. Współpraca z rodziną oraz biłgorajską policją przyczyniła się do szybkiego odnalezienia zaginionej.
 • Zbliżający się Sylwester i Nowy Rok zachęcają do korzystania z wyrobów pirotechnicznych. Jednak fajerwerki to nie tylko zabawa i piękny widok, ale również spore zagrożenie. Używanie ich w nieodpowiedzialny sposób, może narazić użytkownika lub postronne osoby na niebezpieczeństwo. Dlatego warto, w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku, pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z...
 • Dzielnicowi apelują do właścicieli i użytkowników domków letniskowych i altan, aby prawidłowo je zabezpieczać. Dokładne pozamykanie obiektów oraz prawidłowe zabezpieczenie cennych rzeczy może uchronić nas przed włamaniem.
 • Oszuści wciąż szukają nowych metod lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. Przestępcy posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy. Wczoraj 74-letnia kobieta straciła blisko 30 tys. złotych. Sprawca podając się za policjanta, telefonicznie poinformował seniorkę o rzekomej akcji, której celem miało być zatrzymanie nieuczciwych pracowników banku.
 • Sanoccy policjanci pomogli 86-letniej kobiecie, która wczesnym rankiem wyszła z domu. Funkcjonariusze szybko ją odnaleźli. Policjanci zaopiekowali się starszą panią i zabrali do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać. Seniorka została przekazana pod opiekę rodzinie.
 • Policyjni stermotorzyści odnaleźli 64-letnią turystkę, która zgubiła się w lesie. Kobieta wyszła na spacer i straciła orientację w terenie. Kiedy dotarła na brzeg Jeziora Solińskiego zadzwoniła po pomoc. Na pokładzie policyjnej motorówki została przewieziona do Polańczyka.
 • Policjanci podejmowali interwencję wobec kierujących, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej w związku z ujawnionymi wykroczeniami. W trakcie czynności okazało się, że mieszkańcy powiatu sanockiego odpowiedzą także za przestępstwa. Jeden z mężczyzn kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, drugi natomiast złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 • Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 35-latka, która usłyszała zarzuty czynnej napaści, znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania gróźb w celu zmuszenia ich do określonego działania. Kobieta zaatakowała ratowników medycznych wezwanych do udzielenia jej pomocy. Podejrzanej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Tyrawa Solna. Kierujący seatem wjechał do rowu i dachował. Mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz 56-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
 • Przysięga wojskowa to wyjątkowy moment w życiu każdego żołnierza. Potwierdza bowiem Jego oddanie Ojczyźnie i wzięcie odpowiedzialności za zapewnienie bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Z dumą i satysfakcją słowa roty przysięgi wojskowej w Sanoku wypowiedzieli kolejni żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług".
 • Policjanci sanockiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał promil alkoholu. Dodatkowo 52-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu trafił do zakładu karnego.

1 2 61