Dzisiaj jest: 26.7.2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Rzeszów

1 2 130

Grupa Azoty Partnerem 78. edycji Tour de Pologne
Grupa Azoty Partnerem 78. edycji Tour de Pologne
 • Gdy idziesz na zwolnienie lekarskie pamiętaj o tym, by podać lekarzowi aktualny adres, pod którym będziesz przebywał w czasie chorobowego. Jeśli zmienisz miejsce pobytu w trakcie niezdolności do pracy, poinformuj o tym pracodawcę i ZUS w ciągu 3 dni od tej zmiany.
 • Odpowiedzialności społecznej można uczyć się od najmłodszych lat, co potwierdza program Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. To bezpłatny program rozwojowy dla młodzieży w wieku 16-20 lat z całej Polski, która chce zmieniać świat na lepszy i rozwijać lokalne społeczności. Zanim jego uczestniczy zrealizują pomysły w ramach autorskich projektów zgłoszonych do Akademii Liderów, wezmą udział w...
 • Rekordowe upały w Opolu, Wrocławiu, Rzeszowie i Poznaniu, pierwsze tropikalne noce w Zielonej Górze, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim, obfite opady deszczu i burze w województwach podkarpackim i małopolskim – tego lata wszyscy Polacy doświadczają ekstremalnych warunków pogodowych. Dla zachowania bezpieczeństwa warto pozostać wewnątrz budynku w godzinach największego nasłonecznienia i...
 • 26 lat czekali mieszkańcy Zamościa na powrót kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Najlepsi kolarze na świecie zawitają do Hetmańskiego Grodu 10 sierpnia (wtorek), by ruszyć z Rynku Wielkiego na trasę 2. etapu do Przemyśla. – To wielka nobilitacja i radość, że taka impreza zawitała do naszego miasta – mówił prezydent Zamościa Andrzej Wnuk podczas piątkowej konferencji prasowej.
 • Już po raz dziesiąty Grupa Impel zadba o zabezpieczenie trasy Tour de Pologne UCI World Tour. – To wielkie wyzwanie, ale i prestiż – mówi Janusz Pniak, jeden z koordynatorów ds. ochrony podczas Tour de Pologne z Grupy Impel.
 • „Czerwone Światło - STOP w Rzeszowie” – to kontynuacja policyjnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na rzeszowskich drogach. Policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej wspierani przez funkcjonariuszy z komendy miejskiej, przy użyciu drona, z góry monitorowali sytuację na ulicach Rzeszowa.
 • Dzień rozpoczęcia „Akcji Burza” na Podkarpaciu został decyzją ministra obrony narodowej wyznaczony, jako oficjale święto żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. W tym roku uroczystościom towarzyszyć będzie również piknik wojskowy i wiele innych atrakcji dla dzieci i rodzin z Podkarpacia. Na sobotniej uroczystości podkarpacka brygada...
 • Łysienie jest powszechnym problemem, z którym boryka się wiele osób często jednak zbyt późno zgłasza się do specjalisty. Rodzajów łysienia i przyczyn może być wiele, ale tylko te uwarunkowane genetycznie są trudne do zatrzymania. Pozostałe można zahamować, a nawet całkowicie odwrócić.
 • Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości 90 tys. złotych.
 • Około 30 mln zł przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start". Na Podkarpaciu wnioski złożyło już ponad 50 tys. osób na niemalże 80 tys. Dzieci.
 • Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z powodu pandemii będą mogli ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek oraz świadczenie postojowe. Wnioski można składać od 23 lipca.
 • Sezon wakacyjny już w pełni. W tym czasie tysiące turystów wypoczywa nad wodą, chcąc schłodzić się podczas upalnych dni. Nie tylko Bałtyk, ale także liczne jeziora i rzeki zachęcają do relaksu na łonie natury. To czy będzie on udany, w dużej mierze zależy od nas samych. Nierzadko bowiem można spotkać w sąsiedztwie akwenów śmieci pozostawione przez ludzi.
 • Pod koniec czerwca aktywiści z Zielonej Fali Trójmiasta zbadali, jak brak roślinności wpływa na nagrzewanie się różnych powierzchni w mieście. Aby to sprawdzić, zmierzyli temperaturę w dwóch miejscach: przy apartamentowcu, gdzie nie było zieleni oraz przy galerii handlowej, w okolicy której rosły drzewa. Okazało się, że po trzech dniach upałów powyżej 30°C,temperatury powierzchni przy...
 • Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują zaginionej 37-letniej Barbary Śliwy, ostatnio zamieszkałej w Wiedniu. Zaginiona od kilkunastu lat mieszka na terenie Austrii w Wiedniu. Przez cały ten czas utrzymywała stały telefoniczny kontakt z rodziną w Rzeszowie. Od 1 czerwca 2021 r. nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną, a jej telefon jest nieaktywny.
 • Codzienne porządki i systematyczne utrzymanie czystości w domu wymaga pracy. Każdego dnia poświęcamy część wolnego czasu uprzątniecie bałaganu i przynajmniej raz w tygodniu sprzątamy gruntownie. Na szczęście dzisiaj wszystkie te czynności mogą trwać znacznie krócej, bo urządzenia takie jak uniwersalny oczyszczacz parowy, myjka czy mop pozwalają sprzątać szybko, a jednocześnie dokładnie....
 • Miniony rok obrotowy, mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, był dla sieci Kaufland dobry pod względem przychodów ze sprzedaży. Wypracowanie takiego wyniku finansowego było możliwe dzięki konsekwentnie realizowanej strategii ekspansji marki, a także umiejętności szybkiego reagowania na zmieniające się okoliczności związane z epidemią COVID-19.
 • Dzień rozpoczęcia „Akcji Burza” na Podkarpaciu został decyzją ministra obrony narodowej wyznaczony, jako oficjale święto żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. W tym roku uroczystościom towarzyszyć będzie również piknik i wiele innych atrakcji dla dzieci i rodzin żołnierzy. Na piątkowej uroczystości podkarpacka brygada otrzyma także...
 • 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej nie zwalnia tempa. Zgodnie z otrzymanym zadaniem w jej ramach rozpoczął formowanie 36 Batalion Lekkiej Piechoty, który swoją lokalizację będzie miał w Przemyślu.
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zadąbrowie. Kierujący audi najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Życia pieszego nie udało się uratować.

1 2 130

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.