Dzisiaj jest: 12.5.2021, imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Rzeszów

1 2 122

Przeciwko przemocy w rodzinie
Przeciwko przemocy w rodzinie
 • Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, który wjechał wczoraj w samochód osobowy. Pomimo że kierowca osobówki widząc jadącego „zygzakiem” mężczyznę, zjechał na pobocze i się zatrzymał, nie udało się uniknąć zderzenia. Nietrzeźwy rowerzysta najechał na forda. 64-letni kierowca jednośladu odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę pod wpływem alkoholu.
 • Najmłodsze dzieci po majówce wróciły do szkoły, wkrótce naukę stacjonarną rozpoczną starsze klasy. Rodzice wciąż będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia placówki do której uczęszcza dziecko z powodu koronawirusa. Świadczenie zostało wydłużone o kolejne dwa tygodnie, czyli do 23 maja.
 • Poszukiwania zaginionego 25-latka trwają od stycznia br. Funkcjonariusze sprawdzali bieg rzeki Wisłok do jej ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do Wisły. Jak zawsze w poszukiwaniach policjantów wspierali strażacy. Policjanci ponownie proszą o kontakt osoby, które wieczorem i w nocy z 5 na 6 stycznia, znajdywały się w rejonie ul. Grabskiego oraz parkingu przy Żwirowni. Każda informacja może mieć...
 • O 81 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 36-latek kierujący seatem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość, zatrzymali uprawnienia jeszcze 4 innym kierowcom. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
 • Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru, do którego doszło w sobotę przed północą w Raniżowie. Dzięki czujności sąsiadki, na miejsce szybko przyjechali strażacy. Mieszkający w domu 63-latek w porę opuścił budynek.
 • Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal będą kontynuować akcję #ObiadyDlaBohaterów. W ramach projektu wspierani są kombatanci i sybiracy z terenu Podkarpacia.
 • Rok 2020 nie był łatwy dla wielbicieli krótkich, kilkudniowych wycieczek do dużych miast, czyli tzw. citybreaków. Tego rodzaju wypady popularne są między innymi wśród miłośników sztuki czy smakoszy. Jednak zamknięte z powodu pandemii COVID-19 muzea, galerie, restauracje i bary, a także obawy przed zarażeniem bądź przebywaniem na kwarantannie w obcym kraju, w znaczący sposób ograniczyły ruch...
 • Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Lubaczowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w organizowaniu i ułatwianiu nielegalnej migracji cudzoziemcom zza wschodniej granicy. Do sprawy zatrzymano łącznie 28 osób, Polaków i Ukraińców.
 • Policjanci z Leżajska pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło wczoraj wieczorem, na obwodnicy Leżajska. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym, zginął kierowca audi.
 • 18-letnia Olivia Rybicka-Oliver, mistrzyni Polski w tańcach na lodzie i zdobywczyni światowego rekordu Guinnessa, postawiła sobie nowe wyzwanie.
 • W polskich spółkach Grupy Śnieżka ruszyła rekrutacja na płatne staże w ramach III edycji „Spektrum”. Tym razem na studentów i absolwentów czeka jedenaście miejsc, a na część z nich – praca pod okiem opiekunów, którzy znaleźli zatrudnienie w Śnieżce po zakończeniu pierwszej edycji programu. Rekrutacja potrwa do końca maja.
 • Tuż po 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w najbliższą sobotę, w godzinach porannych odbędzie się kolejne powołanie kandydatów do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Uroczysta przysięgą wojskowa odbędzie się 23 maja.
 • Sieć stacji Circle K powiększyła się o kolejny punkt na mapie Polski. Nowo otwarta stacja paliw znajduje się w Rzeszowie, w województwie podkarpackim, przy ul. Przemysłowej. Stacja obsługuje zarówno ruch tranzytowy jak i lokalny. W sklepie, będącym częścią stacji, klienci będą mieli okazję skorzystać z oferty gastronomicznej i napić się aromatycznej kawy. Natomiast Ci, którzy podróżują w pośpiechu...
 • Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza w najbliższy czwartek (6 maja2021) na kolejny telefoniczny dyżur ekspertów. Będziemy udzielać informacji i wyjaśnień dotyczących zagadnień, związanych z przyznawaniem świadczeń emerytalno-rentowych międzynarodowych na podstawie zawartych umów dwustronnych z Ukrainą, Mołdawią i Mongolią, a także na podstawie przepisów unijnych w zakresie...
 • Policjanci interweniowali wobec pijanego 56-latka, który awanturował się, groził i stosował przemoc wobec swojej żony. Jak potwierdzono, mężczyzna od dłuższego czasu znęca się nad rodziną. Decyzją sądu, najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.
 • Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie przed kilkoma dniami zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem małoletnich. W miejscu jego zamieszkania, policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz nośniki danych informatycznych. Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Leżajsku usłyszał zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował...
 • Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania, w jego mieszkaniu znaleźli niemal 200 gramów narkotyków - marihuany i mefedronu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W piątek prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty, a sąd aresztował go na 2 miesiące.
 • Od wtorku przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku i kolejne świadczenie postojowe. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS).
 • Dział badań i rozwoju to wytwórnia innowacyjnych rozwiązań. Zastanawiasz się jak wygląda i na czym polega praca w tym zespole? Jakie wyzwania czekają młodych inżynierów? Zapraszamy na spotkanie networkingowe organizowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

1 2 122

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.